Sanatorium Magnolia uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój

i

Autor: thinkstockphotos.com Sanatorium "Magnolia" należy do przedsiębiorstwa Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój.

Minister zdrowia zapowiada rewolucję

Seniorzy sami wybiorą dla siebie sanatorium. Rewolucyjne zmiany w leczeniu uzdrowiskowym

2022-09-23 18:30

Takich zmian pacjenci oczekiwali od dawna. Chorzy nie będą już skazani na pobyt w uzdrowisku wskazanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. O wyborze odpowiedniego dla nich ośrodka zdecydują sami pacjenci, a właściwie prawie sami, bo wyboru dokonają do spółki z lekarzem. Taki przywilej pojawi się w 2024 roku.

Powikłania covidowe do leczenia w sanatorium

Leczenie uzdrowiskowe czeka reforma, o czym poinformował niedawno w Ciechocinku minister zdrowia Adam Niedzielski. – Leczenie uzdrowiskowe jest bardzo ważnym elementem systemu opieki zdrowotnej w Polsce. (…) Jesteśmy zdeterminowani, by zapewnić seniorom jak najlepsze, komfortowe warunki leczenia uzdrowiskowego – powiedział szef MZ na konferencji prasowej. Minister akcentował, że uzdrowiska i sanatoria mają do odegrania ogromną rolę w systemie leczenia, m.in. w kontekście powikłań pocovidowych.

Jak oszczędzać w czasie kryzysu i podwyżek cen energii, węgla i gazu?

– Mając świadomość wagi leczenia uzdrowiskowego, podjęliśmy się próby jego zreformowania. Zreformowania, które jest wynikiem wieloletniej pracy. (…) W październiku będziemy prezentowali konkretny projekt ustawy z perspektywą wdrożenia w 2024 roku, by proces stabilnie i spokojnie przebiegał w czasie – zapowiedział Niedzielski.

BĘDĄ przedterminowe WYBORY? Gość: R. Chwedoruk l Raport Złotorowicza

Pacjent sam wybierze sanatorium

Zmiany w sposobie leczenia uzdrowiskowego mają być - jak wskazał Niedzielski - wygodne dla pacjentów. – Pacjent w tym systemie będzie miał powiększone, maksymalne możliwości wyboru. Oznacza to, że od samego początku, kiedy trafi do lekarza, będzie razem z nim mógł zdecydować, w które miejsce się udaje bądź będzie mógł to zrobić sam – wyjaśnił minister. Jak wyjaśnił, podczas takiej wizyty będzie wystawiane e-skierowanie, na podstawie którego pacjent będzie mógł samodzielnie wybrać obiekt, do którego się uda. – Oczywiście w tym obiekcie lekarz specjalista zweryfikuje zasadność leczenia pod kątem profilu czy charakteru uzdrowiska – doprecyzował.

Były wiceminister zdrowia trafi do więzienia? Grozi mu 10 lat, sprawa znalazła finał w sądzie

Ministerstwo zdrowia planuje również podnieść standard leczenia uzdrowiskowego poprzez zwiększenie standardowej, minimalnej liczby wymaganych zabiegów z trzech do czterech. – Chcemy pokazać poprawę jakości, ale jednocześnie będziemy również zarządzali systemem dopłat tak, żeby nie przekraczały one pewnej kwoty maksymalnej, którą jako minister zdrowia będę ogłaszał – oznajmił Niedzielski.

Sonda
Czy do sanatorium powinny być przyjmowane tylko osoby zaszczepione?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają