Sławomir Neumann

i

Autor: Marcin Wziontek/SUPER EXPRESS Sławomir Neumann

Sławomir Neumann ma niemałe kłopoty

Były wiceminister zdrowia trafi do więzienia? Grozi mu 10 lat, sprawa znalazła finał w sądzie

2022-09-23 9:27

Sławomir Neumann został oskarżony o kontraktowanie oraz realizację usług medycznych i stanie przed sądem w piątek przed godziną 12. Byłemu wiceministrowi zdrowia rządu PO-PSL grozi nawet do 10 lat więzienia. Jest jednym z kilkorga osób oskarżonych. Obecny poseł PO odpowiedzieć ma za rzekome przekraczanie uprawnień w celu uzyskania korzyści finansowych.

Sławomir Neumann oskarżony o przekraczanie uprawnień

Były wiceminister zdrowia rządów PO-PSL usłyszał poważne zarzuty. Przed Sądem Okręgowym w Warszawie oprócz Sławomira Neumanna stanąć mają jeszcze: były dyrektor NFZ Adam T., 

prezes kliniki okulistycznej Sensor Cliniq Agnieszka O. i Krzysztof R. To właśnie we wcześniej wymienionej klinice miało dochodzić do przekrętów. Sama prokuratura wystosowała akt oskarżenia już w grudniu 2020 roku. Okazało się, że śledczy dotarli do danych, które wskazywać by miały na przekroczenie korzyści majątkowych aż o 13,5 mln zł! Mimo że NFZ finansował całkowicie zabiegi usunięcia zaćmy, to klinika pobierała od pacjentów dodatkowe opłaty. Od 2 tys. pacjentów wyłudzić miano 2 mln złotych, dorabiając się na ich nieszczęściu. Po zanotowaniu nieprawidłowość NFZ od razu rozwiązało współpracę z kliniką, ale Sławomir Neumann dokładał wszelkich starań, aby interes się kręcił. 

"Interweniował między innymi u prezesa Funduszu i dyrektora Mazowieckiego Oddziału NFZ Adama T. Zlecił też podległym sobie pracownikom taką interpretację przepisów, która miała być uzasadnieniem dla kontynuowania współpracy pomimo rozwiązania umowy" - przekazała prokuratura.

Poniżej galeria zdjęć Sławomira Neumanna

Sonda
Czy wierzysz w niewinność Sławomira Neumanna?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają