Emeryt

i

Autor: Shutterstock Gigantyczna waloryzacja dodatków dla seniorów

Wyliczenia wiceministra rodziny

Seniorze, znamy kwoty i terminy 14. emerytury w 2023 roku

Świetna wiadomość dla najstarszych Polaków! W 2023 r. rząd zamierza wypłacić kolejną 14. emeryturę. Większość seniorów dostanie po 1365 zł. Kiedy będą wypłaty? – Chcemy wypłacić przyszłoroczną czternastkę w takim samym terminie jak w tym roku – powiedział „Super Expressowi” wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed (67 l.).

Czternastka 2022: za chwilę wypłaty

Za kilkanaście dni, 25 sierpnia, ruszą wypłaty drugiej czternastki w historii polskiego systemu emerytalnego. ZUS przekaże większości świadczeniobiorców po 1217,98 zł, czyli równowartość emerytury minimalnej. Okazuje się, że w roku 2023 r. również można liczyć na czternastkę.

Renciści i niektórzy emeryci nie będą zachwyceni. Od września ZUS może obciąć świadczenia

Politycy od kuchni - Ryszard Czarnecki

Czternastka 2023: znamy kwotę

Rząd dopiero przygotuje w tym celu przepisy, ale już wiemy, ile wyniesie świadczenie. Wiceminister Stanisław Szwed powiedział w rozmowie z „Super Expressem”, że czternasta emerytura może wynieść 1500 zł brutto, czyli 1365 zł netto. I zdradził, że do 3,5 tys. zł może zostać podwyższony próg uprawniający emerytów do pobierania świadczenia w całej kwocie. Wiadomo też, kiedy w przyszłym roku ZUS wypłaci dodatek. – Chcemy, żeby nastąpiło to w takim samym okresie, w jakim odbędzie się w tym roku – mówi Stanisław Szwed.

Pani Teresa grzmi: "Panie senatorze, jestem normalna i wezmę dodatek". Chodzi o dodatek węglowy

Jest szansa, że czternastka, podobnie jak trzynastka, będzie stałym świadczeniem. Decyzja o tym ma zapaść na początku 2023 r. 

Sonda
Czy 14. emerytura powinna być dla wszystkich taka sama?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE