Rafał Bochenek

i

Autor: KPRM, Domena Publiczna

Co dalej z Iwoną Arent?

Rzecznik PiS reaguje na decyzję posłanki Iwony Arent po publikacji nagrania. „Jesteśmy przeciwnikami przemocy”

2023-07-07 10:14

Rzecznik PiS Rafał Bochenek odniósł się do ujawnionego przez nas nagrania, na którym uwiecznione zostało jak katowana jest była dziewczyna syna posłanki Iwony Arent. Polityk zawiesiła działalność polityczną, choć wcześniej tłumaczyła syna. Jak sytuacje ocenia rzecznik? Uwaga, nagranie z pobicia młodej kobiety jest drastyczne.

Rafał Bochenek skomentował sytuację syna Iwony Arent, Michała A., któremu Prokuratura postawiła zarzut pobicia. Jako pierwsi dotarliśmy do tych informacji i opublikowaliśmy nagranie, którego autorem ma być syn posłanki PiS. Widać na nim, że Paulina C. jest kopana w głowę i wyzywana. Kilka godzin po nagraniu Iwona Arent zawiesiła swoją działalność publiczną.

- Informuję, że w związku z sytuacją rodzinną zdecydowałam o zawieszeniu mojej aktywności politycznej, Poświęcenie trudnym sprawom rodzinnym uniemożliwia mi prowadzenie działań społecznych i wymaga ode mnie skupienia się wyłącznie na roli matki – napisała na Twitterze.

- Miałem okazję rozmawiać z panią poseł. Z tego, co wiem, to na nagraniu nie jest widoczny jej syn. Nie chcę wnikać, bo nagranie jest wstrząsające i absolutnie do takich sytuacji nie powinno dojść, takie zdarzenie powinno być potępiane. Jako PiS jesteśmy przeciwnikami przemocy w życiu publicznym i na co dzień również - oświadczył w programie "Tłit" Wirtualnej Polski Rafał Bochenek.

Rzecznik PiS pochwalił postawę Iwony Arent, która w swoim oświadczeniu przeprosiła za swoje wcześniejsze słowa, jakoby jej syn miał tylko ciągnąć za włosy i opluć Paulinę C. Po obejrzeniu nagrania stwierdziła, że najwidoczniej dała się ponieść emocjom i uwierzyła swojemu dziecku.

- Wyraziła skruchę, przeprosiła i to jest bardzo istotne. W pierwszym momencie ta reakcja może była nie do końca adekwatna, ale jest matką, jest kobietą – stwierdził polityk.

W rozmowie z WP zdradził także, co jego zdaniem będzie teraz robiła Iwona Arent i co oznacza rezygnacja z działalności publicznej.

- Odczytuje to tak, że wstrzyma się od działalności publicznej, bo jedną z gałęzi działalności politycznej jest działalność publiczna. Jak mniemam, pani Arent jest także posłanką, w związku z czym ma pewne obowiązki ustawowe, które musi realizować. Myślę, że od tych obowiązków się nie będzie uchylała i myślę, że będzie chciała wypełnić te, które wynikają z ustawy mówił Rafał Bochenek.

UWAGA: NAGRANIE Z POBICIA MŁODEJ KOBIETY JEST DRASTYCZNE

Sonda
Znałeś wcześniej posłankę PiS Iwonę Arent?
Syn posłanki znęca się nad byłą dziewczyną