Iwona Arent

i

Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS Iwona Arent

Co o niej wiemy?

Kim jest Iwona Arent? Od lat jest posłanką Prawa i Sprawiedliwości

2023-07-07 8:58

O posłance PiS Iwonie Arent zrobiło się głośno, gdy jej synowi Michałowi A. zostały postawione przez prokuraturę zarzuty dotyczące pobicia byłej dziewczyny Pauliny C. Super Expressowi udało się dotrzeć do wstrząsającego nagrania, na którym widać incydent, a polityk postanowiła zrezygnować z życia publicznego. Co wiemy o posłance Iwonie Arent?

Iwona Arent urodziła się 4 czerwca 1968 r. w Olsztynie. Tam ukończyła politologię i nauki społeczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej i rachunkowości na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Znacznie później, jako 44-latka, ukończyła studia na kierunku stosunki międzynarodowe i dyplomacja w Collegium Civitas w Warszawie i Instytucie Studiów Politycznych PAN. To jednak nie jedyna przerwa w kształceniu Iwony Arent. Swoje pierwsze studia, rozpoczęte tuż po ukończeniu szkoły średniej, przerwała.

- Chciałam emigrować. Był koniec lat 80. A ja chciałam do Kanady. Ale wyjechałam do Grecji, bo tam jeszcze były obozy dla uchodźców. Znalazłam sobie mieszkanie, prace. No i zarejestrowałam się jako uchodźca – opowiadała w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” w 2010 r.

W latach 80. udzielała się także w Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Młodzieży „Kormoran” w Olsztynie oraz Stowarzyszeniu „Nasza Rodzina”. Należała do młodzieżowych ruchów młodzieżowych.

Iwona Arent – kariera polityczna

Iwona Arent dołączyła do szeregów PiS w 2002 r., a w 2006 r. objęła mandat poselski po Aleksandrze Szczygle. Kolejny mandat zdobyła w wyborach parlamentarnych w 207 r. W międzyczasie wielokrotnie starała się dostać do Parlamentu Europejskiego, jednak bez powodzenia. Zasiadała także w wielu komisjach, w tym w komisji śledczej ds. Amber Gold. Najbardziej aktywna była jednak w swoim regionie.

Syn posłanki znęca się nad byłą dziewczyną

Iwona Arent – kontrowersje

Początkowo Iwona Arent nie była aktywna w Sejmie, a jej wypowiedzi cechowało stonowanie. Z czasem jednak zaczęła być bardziej bezpośrednia, zwłaszcza na Twitterze, gdzie często publikowała swoje wypowiedzi. Skomentowała tam między innymi debatę prezydencką między Bronisławem Komorowskim a Andrzejem Dudą w 2015 r.

- Komorowskiemu puszczają nerwy. Przerywa ciągle Andrzejowi Dudzie. Burak – napisała wówczas, a następnie przekonywała, że nikogo nie obraziła i skorzystała z wolności słowa.

Z kolei w 2017 r., gdy prezes PiS Jarosław Kaczyński wypowiedział Sejmie słowa „Nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata. Zamordowaliście go! Jesteście kanaliami!” Iwona Arent wyrwała telefon posłance KO Kindze Gajewskiej, gdy ta zaczęła nagrywać awanturę.

Innym przypadkiem kontrowersyjnej wypowiedzi Iwony Arent są jej słowa dotyczące Barbary Blidy. Uznała, że ta „strzeliła sobie w łeb”.

Iwona Arent – syn oskarżony o pobicie

W ostatnim czasie syn Iwony Arent, Michał A., został oskarżony przez prokuraturę o pobicie byłej dziewczyny, Pauliny C. Posłanka próbowała go bronić.

- Ta dziewczyna ukradła mu telefon i pieniądze. Spotkał się z nią, żeby wszystko oddała. Była tam jeszcze jej koleżanka, również domagająca się zwrotu rzeczy. Syn przyznał się, że ze złości szarpnął ją za włosy i opluł i to wszystko. Nie pobił – przekonywała.

Udało się nam jednak dotrzeć do nagrania, które pokazuje dramatyczne sceny. Na nagraniu widać, jak dziewczyna jest wyzywana i kopana po głowie oraz tułowiu. Kilka godzin po publikacji materiału polityk wydała oświadczenie, w którym informowała o rezygnacji z życia publicznego.

- Informuję, że w związku z sytuacją rodzinną zdecydowałam o zawieszeniu mojej aktywności politycznej, Poświęcenie trudnym sprawom rodzinnym uniemożliwia mi prowadzenie działań społecznych i wymaga ode mnie skupienia się wyłącznie na roli matki – napisała na Twitterze.

Sonda
Znałeś wcześniej posłankę PiS Iwonę Arent?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany