Putin skomentował śmierć Prigożyna

i

Autor: ap(2)

Katastrofa samolotu

Putin przerwał milczenie! Skomentował śmierć Prigożyna

2023-08-24 18:53

Po katastrofie samolotu na którego pokładzie prawdopodobnie był Jewgienij Prigożyn w końcu głos zabrał Władimir Putin. Dyktator potwierdził śmierć szefa Wagnerowców. Dodał, że były to osoby ważne dla wojny na Ukrainie, po czym wspomniał Prigożyna, którego miał znać osobiście od lat 90. XX wieku.

Władimir Putin skomentował katastrofę samolotu z Prigożynem na pokładzie

Władimir Putin złożył kondolencje ofiarom katastrofy lotniczej w obwodzie twerskim w Rosji dodał, że "Zawsze jest to tragedia". Potwierdził, że dane wskazują na obecność Wagnerowców na pokładzie samolotu.

Chciałbym podkreślić, że są to osoby, które wniosły znaczący wkład w naszą wspólną walkę z "neonazistowskim reżimem" w Ukrainie. Pamiętamy o tym, wiemy i nie zapomnimy - stwierdził dyktator.

Putin powiedział o Prigożynie, że "był człowiekiem o trudnym losie", ale "utalentowanym". Następnie dodał, że znał go od końca lat 90. Szef grupy Wagnera miał pracować dla Rosji także za granicą, szczególnie w Afryce zajmując się wydobyciem ropy, gazu, metali szlachetnych i kamieni. 

Putin zapowiedział dochodzenie. USA podejrzewa, że samolot mógł być zestrzelony

Dyktator potwierdził wszczęcie wstępnego dochodzenia w sprawie incydentu i zagwarantował, że będzie doprowadzone do końca. Dodał jednak, że na wyniki trzeba będzie poczekać, ze względu na badania genetyczne i techniczne, które potrzebują czasu.

Jak podaje agencja Reutera powołując się na amerykańskich urzędników, władze USA uważają, że samolot został zestrzelony rakietą ziemia-powietrze. Źródło agencji podało jednak, że są to informacje wstępne i wciąż weryfikowane. Tymczasem Aleksiej Nawalny, jeden z liderów rosyjskiej opozycji, oświadczył, że wypadek samolotu Prigożyna "był zamachem terrorystycznym zorganizowanym przez Putina". Taką informację podał portal Meduza.

W Rosji rozbił się samolot. Prigożyn znajdował się na liście pasażerów rejsu
Sonda
Uważasz, że Putin wybaczył Prigożynowi?
Listen on Spreaker.