wściekły Prigożyn

i

Autor: AP

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego komentuje

Prigożyn nie żyje. Reakcja Polski na katastrofę samolotu, znaczące słowa

2023-08-24 7:44

Media obiegła informacja o katastrofie samolotu w obwodzie twerskim w Rosji. Na pokładzie było dziesięć osób, z których żadna miała nie przeżyć. Wśród pasażerów byli szef Grupy Wagnera Jewgienij Prigożin i jego prawa ręka Dmitrij Utkin. Polska skomentowała sprawę.

Samolot rozbił się 23 sierpnia samolot Katastrofy nie przeżyli ani członkowie załogi ani pasażerowie. Federalna Agencja Transportu Lotniczego potwierdziła, że na pokładzie znajdował się Jewgienij Prigożin. Polska zabrała głos w tej sprawie za pośrednictwem Twittera.

- Dziś mijają dokładnie 2 miesiące od czasu marszu na Moskwę i podobnie jak wówczas: zdarzenia mające miejsce na terytorium Federacji Rosyjskiej są wewnętrzną sprawą. Przyglądamy się z uwagą – napisał w dniu katastrofy Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera.

Warto przypomnieć, że 23 czerwca, czyli jak zauważył Jacek Siewiera, dokładnie dwa miesiące później, Grupa Wagnera zajęła sztab rosyjskiej armii w Rostowie nad Donem i ruszyła na Moskwę. Sprawa była szeroko komentowana i przykuła uwagę światowych mediów. Ostatecznie jednak porzucono ten plan w wyniku układu białoruskiego lidera Alaksandra Łukaszenki z Prigożynem. Doszło do tego w porozumieniu z przywódcą Rosji Władimirem Putinem.

Sonda
Czy obawiasz się prowokacji ze strony Grupy Wagnera?
Wieczorny Express - WE Sachajko