Kosiniak-Kamysz, Hołowonia

i

Autor: Marek Zieliński/Super Express, Art Service/Super Express Kosiniak-Kamysz, Hołowonia

Wszystko jasne

PSL i Polska 2050 podjęły decyzję o wspólnej liście. Klamka zapadła

2023-04-27 11:28

Od dłuższego czasu wyborcy zastanawiali się, czy w przyszłych wyborach parlamentarnych Polska 2050 Szymona Hołowni i PSL wystartują wspólnie. Jak się okazało, liderzy obu ugrupowań doszli w tej sprawie do porozumienia. Będzie koalicja.

Jeszcze 26 kwietnia PSL i Polska 2050 nie mogli ustalić, czy wystartują wspólnie, a najwięcej wątpliwości wzbudzały nie tylko sporawy programowe, ale także podział miejsc na listach. Ostatecznie jednak liderowi PSL Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi i Szymonowi Hołowni udało się uzgodnić wszystkie kwestie, a dziś, 27 kwietnia, mają ogłosić wspólny start w wyborach parlamentarnych. Jak przekazał dziennikarz RMF FM Roch Kowalski, Partia zaakceptowała wypracowaną umowę koalicyjną z podziałem (także subwencji) pół na pół. Powstanie umowa koalicyjna, która ma uregulować wiele szczegółów dotyczących współpracy obu partii, jak wcześniej wspomniane miejsca na listach wyborczych czy zasady kampanijnej współpracy.

W galerii poniżej możecie zobaczyć piękną żonę Władysława Kosiniaka-Kamysza, a w quizie pod galerią sprawdzicie, czy poznacie, który prezydent wypowiedział te słowa.

Quiz. Który prezydent to powiedział? Pierwsze pytanie to łatwizna! Poradzisz sobie z resztą?

Pytanie 1 z 12
Który prezydent to powiedział?: "Ja panu mogę nogę podać"
Express Biedrzyckiej - Katarzyna PEŁCZYŃSKA-NAŁĘCZ
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany