Przemysław Czarnek

i

Autor: SUPER EXPRESS Szkolna toaleta postrachem polskiej prawicy. Minister Czarnek grzmi: To szaleństwo neomarksizmu

Więcej lekcji, mniej zwolnień

Przemysław Czarnek bierze się za zmiany w WF. "W ministerstwie trwają prace"

2022-09-13 12:44

Przemysław Czarnek (45 l.), minister edukacji i nauki w rządzie Mateusza Morawieckiego (54 l.), w ostatnim wywiadzie zapowiedział zmiany w lekcjach wychowania fizycznego. Jak przyznał w resorcie już trwają prace nad przygotowaniem zmian, choć jako takich przepisów jeszcze nie ma.

Przemysław Czarnek podczas wywiadu w Radio Zet ujawnił, co jego resort zamierza zrobić z propozycją zmian w lekcjach WF, która miałaby spowodować ograniczenie liczby wystawianych na nie zwolnień. Pomysł ograniczenia zwolnień na WF jeszcze w lipcu wyraził Kamil Bortniczuk (39 l.), który jest ministrem sportu.

Nie ma jeszcze takich przepisów, ale postulat ministra sportu rzeczywiście jest sensowny - oświadczył minister Czarnek w odpowiedzi na pytanie o to, dlaczego pojawiają się doniesienia o szkołach, które mimo braku przepisów już teraz ograniczają przyjmowanie zwolnień na WF od lekarzy medycyny rodzinnej. Zamiast tego żądają od ortopedy czy laryngologa.

Zwolnienia na WF do ograniczenia? Skutki pandemii COVID ponaglają do działań

Jak tłumaczył szef resortu edukacji i nauki, pozostaje wiele dzieci, które potrzebują zwolnień na WF, ale jest wiele nadużyć. - Oczywiście, że jest wiele dzieci, które muszą mieć zwolnienie z WF-u ze względu na swój stan zdrowia, ale wiemy też, że w wielu przypadkach te zwolnienia są na wyrost - mówił minister edukacji.

Jak dalej tłumaczył minister edukacji, jest to sytuacja szczególnie trudna w momencie, gdy polska młodzież potrzebuje więcej ruchu w ramach zajęć z WF. Okres pandemii szczególnie negatywnie odcisnął się bowiem na kondycji najmłodszych, wyraźnie ją obniżając.

Express Biedrzyckiej - Piotr Zgorzelski - Podkomisja Macierewicza była tylko młotem politycznym

Minister edukacji Przemysław Czarnek potwierdza trwanie prac

Minister przypieczętował wywiad informacją, że stosowne prace mające zaprowadzić do zmian w przepisach już trwają. - Pomysł, żeby zwolnienia długoterminowe wystawiali lekarze z poszczególnych specjalności jest godny rozważeniaW ministerstwie trwają prace nad zmianą tych przepisów, ale ich jeszcze nie ma - podsumował polityk.

Poniżej galeria, w której zobaczycie Przemysława Czarnka rozpraszającego podczas mszy Tadeusza Rydzyka (77 l.)

Sonda
Czy Przemysław Czarnek jest odpowiednią osobą na stanowisku ministra edukacji?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają