Według ustaleń portalu: - Prace, prowadzone m.in. wewnątrz bliźniaczego Tupolewa nr 102, będą miały fundamentalny wpływ na prowadzone przez podkomisję smoleńską badania katastrofy z 10 kwietnia 2010 r. Pięciu amerykańskich naukowców z National Institute For Aviation Research z uniwersytetu stanowego w Wichita w Kansas, w tym dyrektor Gerardo Olivares, pracuje od poniedziałku przy Tu-154M nr 102 w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim (...) Naukowcy mają dostęp do wszystkich części samolotu, także do jego elementów wewnętrznych. Specjaliści przywieźli pół tony profesjonalnego sprzętu, chociażby specjalne skanery. Dzięki nim zostanie stworzony wirtualny, trójwymiarowy model samolotu.
Portal poinformował, że Amerykanie pozostaną w Mińsku Mazowieckim jeszcze dwa tygodnie zaś efekty pracy przekażą podkomisji smoleńskiej.
TYLKO U NAS: Amerykańscy naukowcy z National Institute For Aviation Research z uniwersytetu stanowego w Wichita w Kansas pracują w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim nad stworzeniem wirtualnego modelu Tu-154M.
— Gazeta Polska (@GPtygodnik) 14 lutego 2018
Więcej na https://t.co/5t0C6fsgtI pic.twitter.com/E2oCOxrIju
Zobacz także: BURZA wokół pomnika smoleńskiego. Jeszcze nie powstał, a już zapowiadają jego likwidację