Biden

i

Autor: AP Biden

Wojna w Ukrainie

Prezydent Biden o końcu wojny na Ukrainie. "To jest wybór, którego Ukraina musi sama dokonać"

2022-11-14 15:58

W poniedziałek (14.11.2022) odbyło się pierwsze spotkanie twarzą w twarz przywódców USA i Chin, Joe Bidena i Xi Jinpinga, na indonezyjskiej wyspie Bali – podała agencja Associated Press. Prezydent Stanów Zjednoczonych podzielił się swoją oceną dotyczącą końca wojny na Ukrainie. Putin nie będzie zadowolony?

Prezydent Joe Biden o dalszych losach wojny na Ukrainie

Jeszcze się okaże, jaki będzie wynik wojny na Ukrainie, ale jestem pewny, że wojna nie skończy się tak, jak chciałaby Rosja - powiedział w poniedziałek prezydent USA Joe Biden na konferencji prasowej po spotkaniu z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem w Indonezji. Zaznaczył też, że nie będzie prowadził negocjacji z Rosją bez Ukrainy.

"Myślę, że jeszcze się okaże, jaki dokładnie będzie wynik, ale jestem przekonany, że Rosja nie będzie okupować Ukrainy, tak jak miała to od początku na celu" - powiedział Biden.

Ameryka będzie wspierać Ukrainę

Prezydent USA zaznaczył, że odbicie Chersonia przez Ukrainę było "znaczącym" zwycięstwem, ale dodał, że spodziewa się spowolnienia tempa konfliktu przez zimę. Zaznaczył jednak, że Ameryka będzie dalej wspierać Ukrainę i "nie będzie angażować się w żadne negocjacje".

"Nic o Ukrainie bez Ukrainy. To jest wybór, którego Ukraina musi sama dokonać" - podkreślił.

Sonda
Czy Joe Biden jest dobrym prezydentem?
Pieniądze to nie wszystko Artur Soboń
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany