Prezydent Andrzej Duda

i

Autor: Marek Zieliński/Super Express Prezydent Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda gani PiS: Pomóżcie wreszcie frankowiczom! [TYLKO U NAS]

2018-11-03 4:00

Mimo, że prezydencki projekt ustawy w sprawie pomocy frankowiczom wpłynął do Sejmu już ponad rok temu, to parlament niewiele robi, aby wreszcie pomóc tysiącom rodzin, które są w bardzo trudnej sytuacji finansowej! Dlatego o pilną pomoc dla nich apeluje w „Super Expressie” prezydent Andrzej Duda (46 l.). - Mój projekt wpłynął do Sejmu RP ponad rok temu. To wystarczająco dużo czasu na wypracowanie ostatecznego stanowiska! – mówi nam Andrzej Duda.

Czy PiS w końcu „rozmrozi” prezydencką ustawę na którą czekają tysiące frankowiczów? Jest na to wielka szansa! Głos w całej sprawie zabiera prezydent Andrzej Duda i gani partię rządzącą za ospałość w tej kwestii. - Apeluję do wszystkich sił politycznych, szczególnie do większości parlamentarnej, o jak najszybsze zakończenie prac nad skierowanym przeze mnie projektem ustawy o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. Przypominam, że projekt ustawy umożliwia dobrowolne przekształcenia kredytów odnoszonych do innych walut niż złote w kredyty czysto złotowe. Zwiększa także dostępność i wysokość wsparcia w spłacie kredytu dla osób w trudnej sytuacji materialnej oraz wprowadza nowy mechanizm - specjalną pożyczkę na spłatę reszty zadłużenia, jeśli kredytobiorca ma możliwość sprzedaży nieruchomości i chce zamknąć kredyt – mówi nam Andrzej Duda. 

Czy PiS posłucha apelu głowy państwa? - Jako szef podkomisji do spraw ustaw frankowych, będę pilnie rekomendował komisji finansów, żeby jeszcze w listopadzie zaczęła ona procedować prezydencki projekt ustawy. Musimy w końcu przyjąć tę ustawę, bo tego wymaga interes frankowiczów, którzy są w skrajnie trudnej sytuacji! – komentuje nam wiceszef klubu PiS Tadeusz Cymański (63 l.).

Nasi Partnerzy polecają