Ziobro, Morawiecki

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express, Art Service/Super Express Ziobro, Morawiecki

ISKRZY

Prezes PiS wprost o relacji Morawieckiego z Ziobrą: jest pewne napięcie pomiędzy premierem a ministerm

2022-12-05 11:22

Jarosław Kaczyński nie ukrywa, że wśród koalicjantów Zjednoczonej Prawicy iskrzy: - Jest pewne napięcie pomiędzy premierem Mateuszem Morawieckim a ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro – przyznał prezes PiS w czasie wywiadu na antenie Radia Wrocław, w poniedziałek 5 grudnia.

Kaczyński wskazuje na napięcia między Morawieckim i Ziobrą. Ale racje ma tylko jeden z nich

Jarosław Kaczyński w radiowej rozmowie nie tylko przyznał, że między Morawieckim a Ziobrą są pewne napięcia, ale też dodał, że racje dominują po stronie premiera, a minister "jakby nie zdaje sobie sprawy" z zakresu uwikłań, związanych z obecnością Polski w Unii Europejskiej. Prezes Kaczyński w rozmowie w Radiu Wrocław podkreślił, że głosowanie nad wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości "na pewno nie będzie próbą sił między premierem Morawieckim a ministrem Ziobro". - Premier Morawiecki z całą pewnością będzie bronił z mównicy sejmowej pana ministra i będzie głosował, a także ci najbliżsi mu ludzie, będą głosowali za tym, żeby to wotum nieufności odrzucić – mówił prezes PiS.

Prezes Jarosław Kaczyński przyznał przy tym, że "jest pewne napięcie" pomiędzy Morawieckim a Ziobro. Dodał, że racje dominują po stronie premiera. - Minister po prostu nie dostrzega różnego rodzaju komplikacji. No jakby nie zdaje sobie sprawy z zakresu uwikłań, w których jest Polska i musi być, bo jesteśmy na rynku światowym i jednocześnie jesteśmy w tych uwikłaniach, które wynikają z naszej obecności w Unii Europejskiej, a jednocześnie nasze społeczeństwo - i to jest wynik zdrowego rozsądku - chce, żeby Polska w Unii Europejskiej była. Gdyby to wszystko wziąć pod uwagę to, owszem, zdarzają się błędy, ale generalnie rzecz biorąc, ta linia, która jest reprezentowana przez premiera, jest linią bezalternatywną – mówił Kaczyński.

Prezes PiS o pieniądzach z KPO

Prezes PiS pytany był też m.in. o to, czy Polska otrzyma pieniądze z KPO przed przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi. - Co do tej sprawy to się nie wypowiadam, bo za wiele już było zwrotów sytuacji, żeby można było cokolwiek przewidzieć. Już parę razy wydawało, że już wszystko jest załatwione – odparł.

Express Biedrzyckiej - Krzysztof KWIATKOWSKI
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany