"Sedno sprawy"

Posłanka PO bezlitośnie wbija szpilę w PiS! Oberwało się Beacie Szydło

2022-11-09 9:23

W studiu „Sedna sprawy” pojawiła się wiceprzewodnicząca PO Marzena Okła-Drewnowicz. Jednym z tematów, o których dyskutowała z Jackiem Prusinowskim, była kwestia inflacji i wydatków rządu. Posłanka bezlitośnie podsumowała działania PiS-u!

Jacek Prusinowski rozpoczął rozmowę z Marzeną Okłą-Drewnowicz od zapytania, jak Platforma Obywatelska poradziłaby sobie w obecnej sytuacji: czy raczej partia postawiłaby na oszczędności czy wręcz przeciwnie. Posłanka zaś stwierdziła, że PO już udowodniła swoją skuteczność w czasach kryzysów. - PO zawsze potrafiła oszczędzać, kiedy był kryzys i udowodniliśmy to. Kiedy rządziliśmy, mieliśmy dwa światowe kryzysy, a jednak wtedy inflacja była pełzająca przez cały okres naszych rządów. Dług publiczny był konsekwencją kryzysu gospodarczego. Na koniec naszych rządów inflacja była zerowa. Dobrze, że ten rząd chociaż mówi, że próbuje szukać oszczędności, ale ciężko jest im uwierzyć w to, co mówią – stwierdziła. Wiceprzewodnicząca PO wbiła też szpilę w byłą premier Beatę Szydło i całą Kancelarię Premiera. - To pierwszy rząd w wolnej Polsce, który tak rozdmuchał swoje własne wydatki, na potęgę. To pierwszy rząd, którego premier sama sobie przyznała premię. Wydatki KPRM sięgają grubo ponad półtora miliarda zł, na przyszły rok są takie plany – mówiła Marzena Okła-Drewnowicz. - Ten rząd powinien zacząć od siebie. KPRM, ich wydatki, pieniądze rzucone w błoto, są stracone. Ostrołęka, wybory kopertowe, zarządzanie łąką w Baranowie - to pokazuje, jak ta władza była i jest nieudolna. Mówienie, że zaczną oszczędzać i oszczędzą na kupowaniu samochodów. Przepraszam, ale to Macierewicz jeździ od dawna limuzyną z ochroną – podsumowała posłanka PO.

M.OKŁA DREWNOWICZ: PLATFORMA ZAWSZE UMIAŁA OSZCZĘDZAĆ
Sonda
Za czyich rządów żyło się Tobie lepiej?

Jaki jest PRAWDZIWY stan finansów państwa?

Jan Maria Jackowski nie ma wątpliwości, że premier pudruje rzeczywistość. Posłuchaj rozmowy!

Listen to "Premier doskonale wie jaka jest REALNA, a nie propagandowa sytuacja państwa - Jan Maria Jackowski. EXPRESS BIEDRZYCKIEJ" on Spreaker.