Ukrzyżowanie, bałwany i setki ciągników. Tak wyglądał protest rolniczy [ZDJĘCIA]

i

Autor: Grzegorz Drewnik, wójt gminy Dołhobyczów/ Facebook

Manifestacja przeciwko towarom z Ukrainy

Policja blokuje protest rolników w Hrubieszowie. „Będziemy jeść chleb ze zboża technicznego”

2023-04-12 11:12

Pomimo ogłoszenia porozumienia między rządem i rolnikami w sprawie importu zboża z Ukrainy, protest Agrounii się nie zakończył. 12 kwietnia 2023 r. rolnicy zamierzali zablokować tory w Hrubieszowie na granicy z Ukrainą, ale dostępu do linii kolejowej strzeże policja.

Protest przeciwko zbożu złej jakości

Rolnicy zrzeszeni w Agrounii nie wierzą w zapewnienia rządu o zakończeniu dostaw ukraińskiego zboża i wziąć protestują w całym kraju. 12 kwietnia 2023 r. protestujący zamierzali zablokować tory na granicy w Hrubieszowie, aby zaprotestować nie tylko przeciwko importowi zboża, ale też warzyw oraz mięsa i innych produktów, które docierają do Polski z Ukrainy. Rolniczej blokadzie zapobiegła jednak policja. Portal farmer.pl relacjonuje, że w Hrubieszowie pojawiło się więcej funkcjonariuszy policji niż protestujących.

Ardanowski grozi Kaczyńskiemu! Były minister rolnictwa wystartuje spoza PiS?!

Policja blokuje protest Agrounii

Lider Agrounii, Michał Kołodziejczak przekonywał policjantów, że nie mogą blokować legalnej manifestacji. – Mamy zgodę na przeprowadzenie protestu. Wy, jako policja i straż graniczne oraz inne służby, nie powinniście nam tego uniemożliwiać. Wiedzieliście o wszystkim sześć dni wcześniej, abyście mogli się do tego przygotować. Dlatego proszę o umożliwienie nam dostępu do miejsca protestu. Chyba, że chce pan i pana koledzy jeść chleb ze zboża technicznego – przekonywał policjanta Kołodziejczak, który dodał, że z Ukrainy napływają też kury faszerowane antybiotykami i karmione mączką kostno-mięsną.

Piekarnie mogły używać mąki ze skażonego zboża. Zatrważające słowa polityka Platformy

J. GRABIEC: SCENARIUSZ KLĘSKI JEST JUŻ NAPISANY
Sonda
Jak oceniasz zachowanie rządu w sprawie importu produktów rolnych z Ukrainy?
Nasi Partnerzy polecają