Nie żyje polski ochotnik walczący w Międzynarodowym Legionie Obrony Ukrainy.

i

Autor: Shutterstock Nie żyje polski ochotnik walczący w Międzynarodowym Legionie Obrony Ukrainy.

WOJNA W UKRAINIE

Polak zginął na donbaskim froncie. Walczył w Międzynarodowym Legionie Obrony Ukrainy

2022-07-21 15:18

Nie żyje polski ochotnik walczący w Międzynarodowym Legionie Obrony Ukrainy. Bohaterski Polak zginął od odłamków podczas ostrzału artyleryjskiego. O śmierci poinformował dziennikarz Onetu Marcin Wyrwał.

Polak zginął na froncie donbaskim. Podczas ostrzału artyleryjskiego ochotnika trafiły odłamki. Ranny został przetransportowany do szpitala, gdzie przez cały dzień walczono o jego życie. Niestety mężczyzny nie udało się uratować. 

Inni ochotnicy wspominają Polaka jako osobę, którą lubili wszyscy. Podkreślają także, że był bardzo chwalony. - To był mocny chłop - tak opisywał go Polak, który wcześniej walczył ze zmarłym na froncie. Zabity mężczyzna był wysportowany i znał sztuki walki. 

W rejonie Donbasu od wielu tygodni trwają bardzo ciężkie walki, a żołnierze nieraz przez kilka dni nie mogą wychodzić z okopów. 

Międzynarodowy Legion Obrony Ukrainy. Ochotnicy pochodzą z 55 państw

O pomyśle stworzenia Międzynarodowego Legionu Obrony Ukrainy informowano już na początku wojny. - Zaproszeni są wszyscy, którzy chcą przyłączyć się do oporu wobec rosyjskiego okupanta i obrony bezpieczeństwa światowego  - mówił 27 lutego prezydent Wołodymyr Zełenski. 

Już w marcu ukraińskie władze informowały, że do Ukrainy przyjechało około 20 tys. zagranicznych wolontariuszy, którzy chcieli pomóc w walkach przeciwko rosyjskiemu agresorowi. 

W szeregach formacji walczą obywatele z 55 krajów. - Największą grupę stanowią przedstawiciele USA i Wielkiej Brytanii, a w dalszej kolejności Polski, Kanady, państw bałtyckich i północnej Europy, m.in. Finlandii - informował przed miesiącem rzecznik Międzynarodowego Legionu Obrony Ukrainy, Damien Magrou.

ZOBACZ TAKŻE: Rakiety Putina zabiły 13-latka. Ojciec klęczał na ulicy i trzymał go za rękę

Sonda
Czy wróciłabyś/wróciłbyś do kraju, w którym trwa wojna?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany