Monika Zbrojewska ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. W 2001 r. uzyskała stopień naukowy doktora nauk prawnych. W 2005 roku zdała egzamin na aplikację prokuratorską. W latach 2003 - 2008 pracowała jako ekspert Sejmowych Komisji Śledczych. Przez osiem lat prowadziła również praktykę adwokackę. Od 2011 r. związana z Ośrodkiem Badawczym Adwokatury. Była sekretarzem oraz członkiem Rady Naukowej OBA. Napisała ponad 100 publikacji z zakresu postępowania karnego, prawa karnego skarbowego oraz prawa wykroczeń i postępowania w sprawach o wykroczenia. Była rzecznikiem dyscyplinarnym dla doktorantów Uniwersytetu Łódzkiego. 5 listopada 2014 została podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Stanowisko to piastowała do 23 października 2015.
Wyniki sekcji zwłok Zbrojewskiej
Super Express dotarł do wyników sekcji zwłok byłej wiceminister sprawiedliwości Moniki Zbrojewskiej (+43 l.). Przyczyną jej zgonu była niewydolność wielonarządowa po przebytej operacji. Jak informował na Facebooku Zbigniew Stonoga, wiceminister miała raka mózgu i przeszła w ostatnim czasie cztery operacje (TUTAJ).
Jak informował nas rzecznik prokuratury, Przemysław Nowak: - Ze wstępnych ustaleń z przeprowadzonej w środę sekcji zwłok wynika, że przyczyną zgonu Moniki Zbrojewskiej była niewydolność wielonarządowa po przebytej operacji. Pełna opinia zostanie sporządzona w ciągu kilku tygodni. Z uwagi na tajemnicę lekarską nie podajemy żadnych dalszych szczegółów.
Przypomnijmy: 43-letnia urzędniczka zmarła w ubiegły piątek w warszawskiej klinice przy ul. Banacha. Przywieziono ją tam ze szpitala w Sochaczewie. Według naszych informacji Zbrojewska bardzo ciężko chorowała. Dlatego nie stawiła się w komisariacie policji, gdzie miała usłyszeć zarzuty za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. To właśnie jazda po pijanemu doprowadziła do tego, że Zbrojewska straciła 23 października stanowisko w resorcie sprawiedliwości.
Zobacz również: Siostra Moniki Zbrojewskiej: Zaszczuli moją siostrę