Platforma straciła europosłankę. Teraz idzie do Polski 2050 Hołowni

i

Autor: Marcin Smulczynski/Super Express, Tomasz Radzik/Super Express

Platforma straciła europosłankę. Teraz przeszła ona do Polski 2050 Hołowni

2021-11-10 14:56

Europosłanka Róża Thun dołączyła do Polski 2050 Szymona Hołowni. - Dzięki temu ugrupowanie to obok koła w polskim parlamencie będzie miało także europosła - poinformował w środę (10 listopada) w Parlamencie Europejskim Szymon Hołownia.

Szymon Hołownia poinformował również, że europosłanka Thun będzie należeć do frakcji "Odnówmy Europę". - To jest ten moment, w którym Unia Europejska musi się odnowić, żeby budować naszą wspólną przyszłość. Chcemy polityki, która mieści się nie w kategoriach kadencji, ale pokolenia - mówił Hołownia.

Dlatego, jak mówił, Polska 2050 dołącza do rodziny frakcji "Odnówmy Europę" (Renew Europe). To frakcja w Parlamencie Europejskim, która powstała w 2019 r. Skupia ugrupowania liberalne.

Wcześniej Thun była europosłanką PO, z której wystąpiła w maju br. Tą niespodziewaną wiadomość posłanka do europarlamentu podała za pośrednictwem mediów społecznościowych. - Moje decyzje coraz częściej rozchodzą się z tym jak głosuje nasza delegacja PO w Parlamencie Europejskim - tłumaczyła Thun w nagraniu oraz oficjalnym liście adresowanym do wyborców i kierownictwa partii zamieszczonych na Twitterze.

Express Biedrzyckiej - Szymon Hołownia: Będziemy gryźć trawę, by osiągnąć sukces

Hołownia ma przyjaciółkę z Internetu. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Sonda
Jak Szymon Hołownia radzi sobie jako polityk?

QUIZ dla prawdziwego Polaka. Nie określaj się mianem patrioty bez minimum 10/15

Pytanie 1 z 15
Polska odzyskała niepodległość 11 listopada...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany