Jarosław Kaczyński, Szymon Hołownia

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS, Kasia Zaremba/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński, Szymon Hołownia

Nowy sondaż partyjny

PiS zyskuje, Hołownia i Kosiniak-Kamysz nie zasną, gdy to zobaczą!

2023-06-30 8:23

Wybory do parlamentu zbliżają się wielkimi krokami. Wiele wskazuje na to, że Polacy pójdą do urn 15 października. Jednak to, kto stworzy rząd, wciąż pozostaje zagadką. W najnowszym sondażu PiS zyskuje, z kolei fatalne wyniki notuje Trzecia Droga. Sprawdźcie wyniki najnowszego badania.

Formalnie kampania wyborcza jeszcze się nie rozpoczęła, ale politycy i tak ruszyli w Polskę, spotykają się z wyborcami i składają obietnice. Po marszu 4 czerwca i wielkim sukcesie Donalda Tuska, notowania Koalicji Obywatelskiej poszybowały w górę. Z kolei tracić zaczęła Trzecia Droga. Najnowszy sondaż przygotowany dla portalu wpolityce.pl potwierdza te tendencje. W Sejmie znalazłyby się cztery partie. Dokładne wyniki badania przedstawiają się następująco:

Zjednoczona Prawica - 37 proc.

Koalicja Obywatelska - 31 proc.

Konfederacja - 14 proc.

Lewica - 8 proc.

Trzecia Droga - 7 proc.

Porozumienie - 1 proc.

Kukiz - 1 proc.

Przypomnijmy, że próg wyborczy dla koalicji wynosi 8 procent. To oznacza, że połączone siły partii Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz Szymona Hołowni nie znalazły by się w Sejmie. To kolejny sondaż, który pokazuje, że Trzecia Droga balansuje na progu wyborczym. 

Sonda
Czy Szymon Hołownia byłby lepszym premierem niż Mateusz Morawiecki?
B.BUDKA: KOSINIAK I HOŁOWNIA NIE DOTARLI DO MIKROFONU, A MIELI PRZEMAWIAĆ