Hołownia i Kosiniak-Kamysz

i

Autor: Przemek Wierzchowski/REPORTER Hołownia i Kosiniak-Kamysz

Wybory coraz bliżej

Nowy sondaż: na Hołownię i Kosiniaka-Kamysza padnie blady strach!

2023-06-29 15:13

Wybory do parlamentu już jesienią, a kolejne sondaże pokazują jasno: PiS wciąż znajduje się na czele, goni go KO, zyskuje Konfederacja. Z kolei niezwykle twardy orzech do zgryzienia mają politycy Trzeciej Drogi. Ich poparcie topnieje coraz bardziej.

Do wyborów zostało kilka miesięcy, ale wciąż nie wiadomo ile ostatecznie będzie list jesienią. Wydaje się się, że rządzący obóz wystartuje jako Zjednoczona Prawica, natomiast po stronie opozycji wciąż jest kilka znaków zapytania. Na ten moment wydaje się, że Koalicja Obywatelska pójdzie osobno, Trzecia Droga i Lewica również wystartują na oddzielnych listach. Sęk jednak w tym, że najnowsze sondaże mogą skłonić polityków do nawiązania współpracy. Po wielkim sukcesie Donalda Tuska i marszu, który 4 czerwca przeszedł ulicami Warszawy, największa opozycyjna partia zaczęła rosnąć w sondażach. Podobny los spotkał Konfederację, z kolei tracić zaczęła Lewica oraz połączone siły PSL i Polski 2050 Szymona Hołowni. Najnowszy sondaż dla portalu dorzeczy.pl również przynosi złe wieści dla Trzeciej Drogi. Oto pełne wyniki badania:

Zjednoczona Prawica - 33 proc.

Koalicja Obywatelska - 28 proc.

Konfederacja - 12 proc.

Lewica - 10 proc.

Trzecia Droga - 9 proc.

AgroUnia - 2 proc.

Poza Sejmem znalazłaby się AgroUnia, z kolei Trzecia Droga znalazłaby się w parlamencie, ale trzeba pamiętać, że w powyższym sondażu przekracza prób wyborczy dla koalicji zaledwie o 1 punkt procentowy.

Express Biedrzyckiej WYBORY 2023 - Dominika DŁUGOSZ, Jarosław KUISZ, Łukasz WARZECHA - Runda 3
Sonda
Czy Zjednoczona Prawica wygra najbliższe wybory?