Premier w Gdańsku. Morawiecki sprawdził węgiel

i

Autor: Marcin Gadomski

NOWY POMYSŁ

PiS forsuje kolejny kontrowersyjny projekt! Opozycja i dziennikarze biją na alarm

2022-10-25 9:46

W poniedziałek do Sejmu wpłynął poselski projekt noweli ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym oraz ustawy o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami. Projekt został przygotowany przez posłów PiS. Opozycja bije na alarm. Jak ostrzega, ma to "zabetonować" system i sprawić, że prezesi nie oderwą się już od "koryta".

Odwołanie członków organów zarządzających spółek o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa państwa i regionu (PERN, Orlen, PSE, Gaz-System, Polfa Tarchomin), może nastąpić wyłącznie po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady do spraw bezpieczeństwa strategicznego - wynika z poselskiego projektu ustawy, który w poniedziałek trafił do Sejmu.

Jak podkreślono w uzasadnieniu, celem projektu jest "wprowadzenie rozwiązania gwarantującego zwiększenie stabilności składu rad nadzorczych i zarządów spółek o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa państwa i regionu".

Opozycja i dziennikarze mają jednak inne zdanie na ten temat. Projekt ten już ochrzczono nazwą “Koryto+”. Jeśli PiS wprowadzi te zmiany, ich władza “od koryta” już się nie oderwie.

Fala krytyki w sieci

Pomysł partii rządzącej ostro skrytykowano w mediach społecznościowych. Opozycja bije na alarm. Według Romana Giertycha "ustawa Koryto+” ma uniemożliwić odwołanie Obajtka i towarzyszy". "To skrzyżowanie pisowskiego strachu, bezczelności, chciwości i bezdennej głupoty" - stwierdził.

"Władza PiS nad spółkami po przegranych wyborach. Taki jest jedyny cel. Żadne bezpieczeństwo państwa tylko dojenie państwa. Nie wolno na to pozwolić" - ostrzega Sławomir Nitras.

Sonda
Jak oceniasz rządy PiS?
Budka grzmi do PiS: To pokazuje wasze putinowskie metody walki w z opozycją

PiS chce odwrócić uwagę od problemów z węglem?

Włącz podcast i posłuchaj!

Listen to "Wina UE i Tuska - Krzysztof Kwiatkowski prześmiewczo o deficycie węgla. EXPRESS BIEDRZYCKIEJ" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany