Piotr Ikonowicz

i

Autor: ARTUR HOJNY Znany społecznik chce rozszerzyć zastosowanie funduszu socjalnego.

Piotr Ikonowicz nie chce odbierać posłom tanich pożyczek. Ale powinni dostawać je wszyscy obywatele!

2022-06-09 5:10

Kiedy Polacy harują, aby spłacać wciąż drożejące kredyty, bogaci posłowie i senatorowie korzystają z tanich pożyczek z Kancelarii Sejmu. – To urąga zasadzie sprawiedliwości społecznej – komentuje znany działacz społeczny Piotr Ikonowicz (66 l.). I postuluje wprowadzenie funduszy pożyczkowych dla większości Polaków.

Posłowie dostają tanie pożyczki. "Nie ma co ich odbierać"

W parlamencie działa Fundusz Świadczeń Socjalnych, z którego można pożyczyć 30 lub 40 tys. zł na 1 lub 2 proc. na cele mieszkaniowe. Posłowie i senatorowie, których stać na kredyt w banku, chętnie jednak korzystają z tych tanich pożyczek, co opisaliśmy niedawno w „SE”. – To urąga zasadzie sprawiedliwości społecznej – mówi Piotr Ikonowicz, znany społecznik który pomaga ludziom wyrzucanym na bruk przez komorników. Ona doskonale wie, jak jak ciężko jest Polakom spłacać drogie kredyty. Jednak uważa, że nie należy odbierać politykom możliwości korzystania z FŚS. – To nic nie da, nikomu od tego nie przybędzie nawet złotówka. Może być tylko jakaś satysfakcja. Natomiast szedłbym w kierunku upowszechnienia tego funduszu – mówi nam Piotr Ikonowicz.

Piotr Ikonowicz ujawnia prawdę o relacjach z Magdą Gessler. Zero ściemy!

Express Biedrzyckiej - Krzysztof Śmiszek: Kaczyński chce ukraść Polakom wybory

Kasa zapomogowa w Żabce? Dlaczego nie!

Czy więc należy wprowadzić Fundusz Świadczeń Socjalnych w każdej firmie? – Nie wiem, jakie zastosować kryteria. Jest dwa miliony małych firm, których może być nie stać na taki fundusz czy kasę zapomogową. Ale może udałoby się uruchomić w firmach takie pożyczki przy wsparciu zewnętrznym – zastanawia się Ikonowicz. – Czemu np. pracownik Żabki nie mógłby skorzystać z dofinansowania. Takie korzystne kasy zapomogowe w firmach powinny być alternatywą dla zadłużania się u lichwiarzy i dla drogiego kredytu – dodaje założyciel Ruchu Sprawiedliwości Społecznej.

Sonda
Czy skorzystasz z wakacji kredytowych?