Donald Tusk

i

Autor: Adam Warżawa/pap

WAŻNE SŁOWA

Konferencja Donalda Tuska. Mówi o pożarach w Polsce

2024-05-14 14:32

We wtorek 14 maja odbywa się posiedzenie rządu. Tradycyjnie, po zakończonym spotkaniu, premier Donald Tusk wziął udział w konferencji prasowej. W tym tekście zebraliśmy najważniejsze informacje oraz opinie. Bądźcie z nami.

Po godz. 11 rozpoczęło się wtorkowe posiedzenie Rady Ministrów. Rząd zajmie się projektem nowelizacji ustawy o prawie autorskim implementującym dwie unijne dyrektywy oraz propozycją zmiany kwot kryteriów dochodowych uprawniających do świadczeń z pomocy społecznej. Celem projektu noweli ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, przygotowanego w MKiDN, jest implementacja dwóch unijnych dyrektyw, potocznie zwanych dyrektywami prawnoautorskimi, przyjętych 17 kwietnia 2019 r.

Rząd zajmie się też przygotowaną przez resort rodziny, pracy i polityki społecznej propozycją zmiany od 1 stycznia 2025 r. kwot kryteriów dochodowych uprawniających do świadczeń z pomocy społecznej. Prawo do świadczeń pieniężnych przysługuje osobom i rodzinom, których posiadane dochody nie przekraczają kryteriów dochodowych ustalonych w oparciu o próg interwencji socjalnej.

KONFERENCJA PRASOWA DONALDA TUSKA 

O godzinie 13 rozpocznie się konferencja prasowa Donalda Tuska. Na Se.pl zbierzemy najważniejsze informacje na ten temat oraz zaprezentujemy opinie. Bądźcie z nami.

Premier poinformował, że posiedzenie rządu zostało rozpoczęte od przedstawienia informacji od Tomasza Siemoniaka ws. działalności sił zewnętrznych. Donald Tusk stwierdził, że nic nie wskazuje na to, że ostatnie pożary w Polsce mogły być spowodowane obcymi służbami. -  Mogę powiedzieć, że w tej chwili żaden z tych pożarów z tych ostatnich kilkudziesięciu godzin, w weekendu, z poniedziałku, na razie nie ma żadnego powodu sądzić, aby był skutkiem działań sił zewnętrznych, ale w żaden sposób nie zmniejsza to zagrożenia ewentualnym sabotażem i dywersją - ocenił.

- Najbardziej zagrożone działaniami Rosji przed wyborami do PE są Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, a także Finlandia - stwierdził. Premier dodał, że jego rząd będzie starał się wzmocnić zaporę na granicy. Podkreślił również, że funkcjonariusze na granicy wykonują ciężką i bardzo ważną pracę.

Sonda
Jak oceniasz pierwsze 100 dni rządu Donalda Tuska?