Paweł Kukiz, Zbigniew Ziobro

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS, Tomasz Golla/SUPER EXPRESS

Kukiz kontra Ziobro

Opozycja nie chce odwołania Ziobry? Nikt już nie wierzy Kukizowi

2022-10-29 12:49

Jak podaje Wirtualna Polska, szefowie klubów opozycyjnych w Sejmie odrzucili propozycję Pawła Kukiza o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Jak wynika z ustaleń portalu, opozycyjni politycy nie wierzą Kukizowi, który miał utracić wiarygodność po tym, jak zaczął głosować razem z PiS.

Paweł Kukiz chce wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry. Problemem reformy w wymiarze sprawiedliwości

Od kiedy Paweł Kukiz zawarł porozumienie programowe z Prawem i Sprawiedliwością, próbuje wprowadzić w wymiarze sprawiedliwości instytucję sędziów pokoju. Głównym przeciwnikiem pomysłu jest Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry i oczywiście minister sprawiedliwości we własnej osobie. Kukiz zarzekał się, że dopóki PiS nie zgodzi się na "sędziów pokoju", to nie będzie z nimi głosował.

Dlatego też Pawłowi Kukizowi tak zależy na odwołaniu Zbigniewa Ziobry ze stanowiska. Paweł Kukiz sam nie może złożyć wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości, więc jak dowiedziało się WP, liczy na wsparcie opozycji, która sama ma "na pieńku" z ministrem sprawiedliwości.

Express Biedrzyckiej 04.05 (Goście: Adam Kobieracki, Tomasz Trela, dr Marcin Zaborowski) Sedno Sprawy: Paweł Kukiz

Opozycja nie ufa Kukizowi. Musi zrobić jedną rzecz, żeby odzyskać zaufanie

Jak podaje WP, liderzy największych klubów opozycyjnych spotkali się i wspólnie ustalili, że nie poprą wotum nieufności złożonego przez Pawła Kukiza. Portal ustalił, że opozycjoniści nie chcą uczestniczyć w wewnętrznej rozgrywce pomiędzy Kukizem i Jarosławem Kaczyńskim. Ponadto muzyk ma po prostu nie budzić zaufania wśród opozycji.

Według ustaleń WP do rozmów opozycji  z Kukizem może dojść dopiero wtedy, gdy faktycznie zostanie przedstawiony wniosek o powołanie komisji śledczej ds. inwigilacji Pegasusem. Dla przypomnienia - to właśnie Paweł Kukiz namówił opozycję do złożenia wniosku. Później jednak stwierdził, że rozmowy na ten temat "są nie na miejscu" i zasłaniał się priorytetowym tematem wojny na Ukrainie.

Sonda
Jak oceniasz karierę polityczną Pawła Kukiza?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany