Rakieta kindżał

i

Autor: Autorstwa kremlin.ru, CC BY 4.0, https/commons.wikimedia.orgwindex.phpcurid=68926303 Rakieta kindżał

Rosja szczuje hipersoniczną bronią

Odrzutowce z Kindżałami rzucili pod granicę z Polską. Kuriozalne tłumaczenie Kremla

2022-08-18 16:00

Kreml jedną decyzją przeniósł odrzutowce MiG-31 wyposażone w hipersoniczne pociski Kindżał pod polską granicę. Trzy myśliwce radzieckiej konstrukcji trafiły na lotnisko w Obwodzie Kaliningradzkim. Decyzji o relokacji maszyn towarzyszyło oczywiście wytłumaczenie, które brzmi co najmniej kuriozalnie.

Rosja zdecydowała się przenieść trzy myśliwce MiG-31 uzbrojone w Kindżały zaledwie 40 km w linii prostej od polskiej granicy. Trafiły one do lotniska Czkałowsk, które znajduje się pod Kaliningradem. Informacją "pochwalił się" sam rosyjski resort obrony sterowany przez Siergieja Szojgu (67 l.).

Rosjanie uciekają z Krymu

Rosja przesunęła MiG-31 pod granicę z Polską. Powód? Samoobrona

Naddźwiękowe myśliwce trafiły do Obwodu Kaliningradzkiego w celu pełnienia "całodobowego dyżuru". Jak podano w oficjalnym komunikacie agencji TASS, maszyny mają stanowić "dodatkowe środki odstraszania strategicznego".

Obwód Kaliningradzki to punkt zapalny w rejonie południowego basenu Morza Bałtyckiego. Rosyjska eksklawa stała się punktem zapalnym w konflikcie, gdy Litwa wprowadziła blokady na transport kolejowy do tego obszaru. Sama ważność terytorium znacznie spadła po dołączeniu Szwecji i Finlandii do NATO, ale wciąż ma ono potencjał do siania niepokojów u sąsiadów - Polski oraz Litwy.

Kindżał. Pocisk hipersoniczny rosyjskim wunderwaffe?

Wszystkie komunikaty, które pojawiają się na temat relokacji ciężkich myśliwców z Kindżałami w zanadrzu, skupiają się właśnie na tych pociskach. Kindżały jako hipersoniczne rakiety są w stanie osiągać prędkości wielokrotnie przekraczające prędkość dźwięku.

Mający 2000 km zasięgu Kindżał jest w stanie lecieć z prędkością 3,4 km/s. Szybkość, z jaką porusza się pocisk, ma pozwolić mu przebić się przez systemy antyrakietowe przeciwnika. Mimo ogromnej prędkości, jaką osiąga, rakieta nie ma problemów z manewrowaniem w locie. Pierwszy raz Kindżały bojowo użyte zostały właśnie w wojnie w Ukrainie.

Poniżej galeria, w której możecie zobaczyć, jak polska broń goni ruskich w rękach Rosjan

Sonda
Obawiasz się ataku Rosjan na Polskę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE