Jakie obostrzenia epidemiczne obowiązują we wrześniu 2022 roku?
Maseczki pozostaną z nami na dłużej. Rząd przedłużył obowiązek zakrywania ust i nosa w aptekach i budynkach, w których prowadzona jest działalność lecznicza.
"Zmienione rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego przewiduje ponadto m.in. przywrócenie obowiązku dostarczania świadczeniodawcy oryginału skierowania na dane świadczenie w postaci papierowej w terminie 14 dni roboczych od dokonania wpisu na listę oczekujących, jak również wprowadzenie regulacji, zgodnie z którą wniosek o przywrócenie na listę oczekujących, świadczeniobiorca będzie mógł zgłosić nie później niż w terminie 14 dni od dnia zakończenia obowiązywania uprawnienia do przywrócenia na tę listę bez konieczności uprawdopodobnienia, że niezgłoszenie się nastąpiło z powodu siły wyższej" - podaje dziennik.pl.
Rozporządzenie Rady Ministrów opublikowano w poniedziałek 29 sierpnia w Dzienniku Ustaw. Wejdzie ono w życie 31 sierpnia.
ZOBACZ TAKŻE: Szczepienia przeciw grypie. Państwo będzie finansowało szczepienia. Szczegóły programu szczepień
Szczepienia przeciw COVID-19 w Polsce. Najnowsze dane
Od 27 grudnia 2020 r., gdy rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19, podano 56 119 791 szczepionek - poinformowano we wtorek 30 sierpnia na stronach rządowych.
W Polsce stosowane są szczepionki dwudawkowe firm Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca i Novavax oraz jednodawkowa Johnson & Johnson.
Zgodnie z opublikowanymi we wtorek danymi dzienna liczba szczepień wyniosła 15 665.
W pełni zaszczepiono w Polsce 22 544 815 osób. Podano 13 424 439 dawek przypominających.
Po podaniu ponad 56,11 mln dawek zgłoszono 18 611 niepożądanych odczynów. Większość z nich była łagodna, objawiająca się zaczerwienieniem i krótkotrwałą bolesnością w miejscu wkłucia.
ZOBACZ TAKŻE: Czwarta dawka szczepionki dla każdego. Adam Niedzielski już podał termin
Polecany artykuł: