gorzów szczep grypa

i

Autor: kfuhlert/pixabay.com

SZCZEPIENIA W APTEKACH

Szczepienia przeciw grypie. Państwo będzie finansowało szczepienia. Szczegóły programu szczepień

2022-08-09 13:22

Ministerstwo Zdrowia przedstawi 9 sierpnia na konferencji prasowej program szczepień na grypę w nadchodzącym sezonie. Podano, że można będzie zaszczepić się w aptekach, a także w punktach POZ (Podstawowej Opieki zdrowotnej). Szczegóły programu szczepień zostały przedstawione na konferencji. Poznajcie je.

Zaszczepisz się przeciw grypie w aptece. Ministerstwo Zdrowa przedstawia szczegóły programu szczepień

Sezon grypowy zacznie się już niebawem, zwykle w okresie jesiennym więcej osób choruje na grypę. Aby ustrzec się przed chorobą, która wiązać się może z poważnym powikłaniami, warto zaszczepić się przeciw grypie  – Zabiegaliśmy o taką możliwość od dawna. Czekamy tylko na szczegóły, czyli jak np. senior ma to zrobić: czy będzie musiał być przebadany przez lekarza, i czy będzie mógł zaszczepić się bezpłatnie. Na pewno pierwsze dawki szczepionek już są w hurtowniach i można będzie się szczepić – mówi Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej.

Niezależnie, jakie będą zasady szczepień w aptekach i przychodniach, lekarze apelują do seniorów, aby nie zwlekali ze szczepieniami. – Grypa jest tak samo groźna jak covid, bo jest chorobą śmiertelną i grozi powikłaniami kardiologicznymi i neurologicznymi. Zachęcam do szczepień przed sezonem jesienno-zimowym. Można zaszczepić się najpierw na covid, a później na grypę. A najlepiej przyjąć trzy szczepionki: na covid, na grypę i przeciwko pneumokokom – mówi szef warszawskich lekarzy rodzinnych dr Michał Sutkowski.

Konferencja na temat szczepień przeciw grypie

We wtorek, 9 sierpnia br., o godz. 10.30 wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski wziął udział w konferencji prasowej, która odbyła się w budynku Ministerstwa Zdrowia. W spotkaniu z mediami udział wzięła również prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Elżbieta Piotrowska-Rutkowska. Niżej szczegóły programu szczepień, które zostały przedstawione. 

Konferencja Ministerstwa Zdrowia. Program szczepień

10:26

Za chwilę rozpocznie się konferencja prasowa Ministerstwa Zdrowia dotycząca programu szczepień przeciw grypie na zbliżający się sezon.

10:33

Ministerstwo Zdrowia sfinansuje koszty usługi zaszczepienia w wysokości 21,83 zł. Szczepienia będą odbywały się w aptekach i POZ. 

10:36

Jak podano usługi zaszczepienia będą finansowane ze środków publicznych zarówno w aptekach jak i w POZ.

10:37

- Szczepienie w aptekach to dobre rozwiązania. Daje to rozwiązanie, które daje to, że będzie wyższa wyszczepialność w Polsce - podała prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Elżbieta Piotrowska-Rutkowska.

10:38

Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Elżbieta Piotrowska-Rutkowska podała, że apteki już mogą sprowadzać szczepionki przeciw grypie, a szczepionek nie zabraknie. Rekomendacja do szczepień to szczepienie w okresie jesienno-zimowym. 

10:39

Czas na pytania dotyczące tematu konferencji, czyli programu szczepień. 

10:44

- Dla dobra pacjenta kwestie dyżurów aptek i marż powinny być szybko rozwiązane - powiedziała szefowa Naczelnej Rady Aptekarskiej.

10:48

Wiceminister Maciej Miłkowski: - Finansujemy szczepienia przeciwko grypie od 1 września w aptekach i POZ. Przygotowaliśmy też zapisy dotyczące finansowania nocnych dyżurów aptek.

dr Paweł Grzesiowski: Piąta fala nie będzie ostatnią. Covid nigdy nie będzie grypą [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają