Jarosław Kaczyński

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

Wybory 2023

Nowy sondaż wyborczy. Zjednoczona Prawica zdecydowanym faworytem

2023-06-07 19:55

Wybory parlamentarne odbędą się już jesienią. Opozycja wierzy w wygraną, obóz rządzący liczy, że utrzyma władzę. Z najnowszego sondażu pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl, wynika, że 37 proc. Polaków uważa, że faworytem jest PiS ze swoimi koalicjantami.

Wybory w Polsce - PiS faworytem

Pracownia Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl zapytała Polaków, kto według nich wygra najbliższe wybory jesienią tego roku i będzie rządził w Polsce. 37 proc. badanych odpowiedziało, że "Prawo i Sprawiedliwość wraz ze swoimi sojusznikami", zdaniem 25 proc. badanych, jesienią władzę przejmie „Koalicja Obywatelska wraz ze swoimi sojusznikami", a w opinii 38 proc. "trudno powiedzieć". Portal wPolityce.pl zwraca też uwagę, że wyborcy Zjednoczonej Prawicy są znacznie bardziej przekonani o sukcesie ich partii (93 proc.) niż wyborcy Koalicji Obywatelskiej (75 proc.).

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) w dniach od od 26 do 29 maja 2023 roku, na panelu internetowym, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1038 osób.

Sonda
Czy chciałbyś/chciałabyś, żeby PiS wygrał trzeci raz z rzędu wybory?
Pieniądze to nie wszystko - Jadwiga Emilewicz