Zbigniew Ziobro

i

Autor: Piotr Grzybowski/Super Express Zbigniew Ziobro

Sondaż dla „SE”

Zbigniew Ziobro z gigantycznym poparciem 64 proc. Wyborcy PiS stawiają sprawę jasno

2023-06-07 5:21

Zbigniew Ziobro (53 l.) ma zostać w rządzie Mateusza Morawieckiego (55 l.), chce tego aż 64 proc. wyborców Zjednoczonej Prawicy– wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”. - Ziobro to najbardziej wyrazista postać z kręgu Zjednoczonej Prawicy – ocenia prof. Kazimierz Kik (76 l.), politolog.

Wyborcy Zjednoczonej Prawicy murem za Zbigniewem Ziobrą 

Szorstka przyjaźń i trudne relacje w obozie władzy na linii Mateusz Morawiecki – Zbigniew Ziobro zastanawiają otoczenie premiera nad sensem bycia Suwerennej Polski w koalicji. - Jeśli jeden z ważniejszych ministrów w rządzie krytykuje wielokrotnie samego premiera, to coś jest jednak nie tak i może należałoby zastanowić się nad sensem trwania takiego ministra w obozie władzy?! - mówi nam jeden z polityków z otoczenia szefa rządu. Co na to wyborcy Zjednoczonej Prawicy? 64 procent badanych chce jednak, aby Mateusz Morawiecki nie wyrzucał Zbigniewa Ziobry z rządu. - Polacy doceniają formułę Zjednoczonej Prawicy. Nie jest tajemnicą, że alternatywą dla naszego obozu jest powrót do ludzi od resetu z Rosją, czyli Donalda Tuska, czy Waldemara Pawlaka. Dziś najważniejsze tematy w polskiej polityce to oczywiście suwerenność dlatego obecność Suwerennej Polski jest istotna w obozie Zjednoczonej Prawicy – mówi nam Jacek Ozdoba (32 l.), wiceminister klimatu i środowiska z Suwerennej Polski.

Politolog jasno o tym, jak wyborcy PiS postrzegają Ziobrę

Eksperci nie mają złudzeń, że Ziobro to ważna postać obozu władzy. - Wyborcy PiS myślą sobie najpewniej, że jeśli premier wyrzuciłby Ziobrę z rządu, to obóz władzy się rozpadnie i wtedy do władzy dojdzie Platforma pod wodzą Tuska, a tego przecież elektorat Zjednoczonej Prawicy nie chce – komentuje prof. Kazimierz Kik, politolog. 

Sondaż na temat Zbigniewa Ziobry

i

Autor: SE
Sonda
Czy Zbigniew Ziobro jest dobrym ministrem sprawiedliwości?
Express Biedrzyckiej - dr Anna MATERSKA-SOSNOWSKA
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany