Rafał Trzaskowski, Andrzej Duda

i

Autor: Sebastian Wielechowski, Marcin Wziontek Rafał Trzaskowski, Andrzej Duda

Nowy sondaż prezydencki. Duda w euforii, Trzaskowski w rozpaczy. Wybory 2020

2020-07-01 11:18

Wybory 2020. Druga tura wyborów prezydenckich już za niecałe dwa tygodnie, w niedzielę 12 lipca. Zmierzą się w niej walczący o reelekcję Andrzej Duda z Rafałem Trzaskowskim. Do tej pory sondaże dotyczące takiego starcia były bardzo wyrównane, a szala przechylała się raz w stronę kandydata Zjednoczonej Prawicy a raz w stronę kandydata Koalicji Obywatelskiej. Najnowszy sondaż prezydencki wskazuje jednak na dość wyraźne zwycięstwo jednego z nich.

Wybory 2020. Kandydaci w drugiej turze wyborów prezydenckich 2020 idą niemal łeb w łeb w większości sondaży. Co więcej, ledwie wczoraj informowaliśmy o wynikach najnowszej sondy umieszczonej na profilu "Super Expressu" na Facebooku, z której wynikało, że Rafała Trzaskowskiego i Andrzeja Dudę dzieliły zaledwie cztery głosy! (gdzie w badaniu wzięło udziała aż 1609 osób, czyli więcej niż w standardowym sondażu).

Zobacz także: Druga tura wyborów 2020. Duda kontra Trzaskowski. Tylko CZTERY (!) głosy różnicy

Najnowszy sondaż pracowni Social Changes przeprowadzony na zlecenie portalu wPolityce.pl daje jednak znacznie większe powody do radości Andrzejowi Dudzie. Wynika z niego, że 53 proc. ankietowanych osób zdecydowanych na wzięcie udziału w drugiej turze wyborów chce oddać swój głos głos właśnie na niego. Tymczasem Rafał Trzaskowski może liczyć jedynie na poparcie 47 proc. zdecydowanych respondentów. 

Borys Budka o wynikach I tury: Wszystko jest do odrobienia [Super Raport]

Chęć udziału w II turze wyborów prezydenckich zadeklarowało 64 proc. badanych. 51 proc. to osoby zdecydowane, a 13. proc. wybrało odpowiedź "raczej tak". 12 lipca głosować nie chce natomiast 24 proc. respondentów - 13 proc. wybrało odpowiedź "zdecydowanie nie", a 11 proc. - raczej nie.

Dodatkowo 12 proc. uczestników badania nie potrafiło jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o udział w II turze wyborów. 

A jak planujecie głosować wy? Jeśli macie jakieś wątpliwości, rozwiążcie nasz test, aby sprawdzić, który kandydat prezentuje poglądy bardziej zbliżone do waszych.

QUIZ. Andrzej Duda czy Rafał Trzaskowski? Sprawdź, do którego z kandydatów ci bliżej

Pytanie 1 z 15
Wiek emerytalny

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 26 do 27 czerwca 2020 roku. Zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1045 osób.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE