Wybory prezydenckie 2020. Głosowanie korespondencyjne [WARUNKI]. Informacje dla łodzian

i

Autor: UMŁ /archiwum

Sondaż "SE". Będzie rekord frekwencji?! Wybory 2020

2020-06-30 16:51

Czy 12 lipca padnie frekwencyjny rekord w wyborach prezydenckich? Jak wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu” aż 89 proc. ankietowanych, którzy głosowali w pierwszej turze, deklaruje chęć wzięcia udziału także w prezydenckiej dogrywce! Z kolei tylko 6 proc. respondentów deklaruje, że nie weźmie udziału w drugiej turze.

Jak podała Państwowa Komisja Wyborcza, w pierwszej turze wyborów zagłosowało aż 64,51 procent uprawnionych do głosowania Polaków. Frekwencja była więc ogromna i bardzo bliska pobicia rekordu z pierwszej tury wyborów prezydenckich w 1995 roku, kiedy zagłosowało 64,7 proc. wyborców. - To jest bardzo ciekawe, czy w meczu finałowym nastąpi wielka mobilizacja i będziemy mieć w Polsce rekord, jeśli chodzi o frekwencję w wyborach prezydenckich. Pytanie, jak się zachowają wyborcy Krzysztofa Bosaka (38 l.) i Szymona Hołowni (44 l.). Jeśli tłumnie pójdą do lokali wyborczych to niewykluczone, że rekord padnie. Istotnymi czynnikami, które mogą jednak wyhamować frekwencję, są wakacje i trwająca cały czas pandemia – komentuje nam prof. Antoni Dudek (54 l.), politolog z UKSW.
Badanie zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 24-25 czerwca 2020 r. na próbie 1059 dorosłych Polaków.

ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński się BOGACI. TYLE na koncie ma prezes PiS. 6-CYFROWA kwota!

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Sondaż

i

Autor: Infografika Super Express Sondaż
Artur Dziambor: Duda i Trzaskowski będą się przytulać do Konfederacji [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE