JAROSŁAW KACZYŃSKI

i

Autor: Marek Zieliński JAROSŁAW KACZYŃSKI

Nieoficjalnie: Jarosław Kaczyński ukarany za "zdradzieckie mordy"

2018-02-28 13:49

W środę obyło się posiedzenie poselskiej komisji etyki, na którym rozpatrzony został wniosek Ryszarda Petru o ukaranie Jarosława Kaczyńskiego za słowa o "mordach zdradzieckich". Tak jak i wcześniej, i tym razem prezes PiS nie stawił na komisji. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Kaczyńskiemu się nie upiekło i prezes PiS został ukarany.

Sprawa Kaczyńskiego dotyczy zeszłorocznego, nocnego posiedzenia Sejmu w lipcu, gdy posłowie dyskutowali o zmianach w sądownictwie. To wtedy na mównicę wszedł Jarosław Kaczyński i wzburzony zaczął krzyczeń w storonę opozycji: -  Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego brata.Zniszczyliście go, zamordowaliście, jesteście kanaliami! Jego słowa o "kanaliach" i "zdradzieckich mordach" uraziły opozycję. Ryszard Petru z Nowoczesnej postanowił nawet skierować sprawę do sejmowej komisji etyki, tak też zrobił. Kilkakrotnie komisja miała zajmować się wnioskiem złożonym przez Petru. Ostatnio na początku lutego, jednak prezes Kaczyński nie stawiał się na posiedzeniu komisji. Dziś rowniż posłowie z komisji zajęli się sprawą prezesa PiS. Jak nieoficjalnie dowiedział się TVN24, prezes Kaczyński został ukarany upomnieniem.

Zobacz: Nie będą ścigać Kaczyńskiego za "zdradzieckie mordy"

Ryszard Petru tak odniósł się do sytuacji: - Komisja Etyki rozpatrzyła mój wniosek o ukaranie J. Kaczyńskiego za słowa o "zdradzieckich mordach". Zgodnie z regulaminem Sejmu za 2 tygodnie decyzja zostanie opublikowana - napisał poseł na Twitterze.

Prezes Jarosław Kaczyński skomentował sytuacje w rozmowie z PAP:

Nasi Partnerzy polecają