Wojciech Andrusiewicz

i

Autor: BEATA GÓRKA/SUPER EXPRESS Wojciech Andrusiewicz

Obwiązek szczepień dla mundurowych i nauczycieli od 1 marca? Rzecznik MZ zabrał głos! [SEDNO SPRAWY]

2022-02-08 9:10

Kiedy młodzież wróci do nauki stacjonarnej w szkołach? Czy minister zdrowia Adam Niedzielski straci stanowisko? Czy Polacy mogą w najbliższym czasie liczyć na zniesienie obostrzeń covidowych? W programie "Sedno Sprawy" na antenie Radia Plus na pytania redaktora Jacka Prusinowskiego odpowiadał Wojciech Andrusiewicz. Co powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia we wtorkowy poranek, 8 lutego 2022 roku?

Trwa piąta fala epidemii koronawirusa. W ostatnich dniach odnotowuje się w Polsce nieco mniej przypadków COVID-19 niż jeszcze w drugiej połowie stycznia. Czy tendencja spadkowa się utrzyma? - Mamy kolejny dzień, w którym notujemy spadki tydzień do tygodnia i dzień do dnia - powiedział rzecznik MZ w rozmowie z Jackiem Prusinowskim w programie "Sedno Sprawy". - O 10:30 podamy wszystkie informacje. Na pewno będzie to wynik mniejszy niż w ubiegłym tygodniu - dodał Wojciech Andrusiewicz. - Temu spadkowi towarzyszy również spadek z POZ-u (...) oraz liczby wykonanych testów - zaznaczył. - Z tej piątej fali powoli schodzimy - podsumował rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Zobacz także: Adam Niedzielski ogłosił ważne zmiany w szpitalach!

- Ostatniej doby mamy wzrost liczby zajętych łóżek. W tej chwili to ponad 19 tysięcy - powiedział we wtorek, 8 lutego 2022 roku, rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz. - Na pewno nie będziemy zmniejszać równomiernie liczby łóżek w każdym województwie - dodał.

Czy młodzież wróci niebawem do szkół? Czy jest to możliwe już w przyszłym tygodniu? - Przyjmijmy, że możliwa jest swego rodzaju hybryda ogólnopolska. Nie wykluczamy, że w części województw powrót dzieci do szkół może się odbyć, a w części nie - odpowiedział Wojciech Andrusiewicz w "Sednie Sprawy" na antenie Radia Plus. Przyznał, że na decyzję wpłynie wiele różnych czynników. - Nie jest wykluczone, że w ograniczonym zakresie ten powrót do szkół się odbędzie - dodał.

Czy w Polsce mogą zostać zniesione wszystkie obostrzenia? - Analizujemy tę sytuację w poszczególnych państwach. Widzimy, co robią Czesi, Hiszpanie, Francuzi, Duńczycy. (...) Dyskutujemy to na sztabach - mówił rzecznik MZ. Zaznaczył jednak, że na rezultaty odważnych kroków podejmowanych w innych krajach "trzeba jeszcze chwilę poczekać".

Czy jest szansa, że w Polsce wkrótce zrzucimy maseczki i zapomnimy o obostrzeniach? - Nie chcę być wróżbitą - mówił rzecznik. Wojciech Andrusiewicz, dopytywany przez redaktora, powiedział: "Co jest na tapecie, na bieżąco wiem, ale dam przykład ośrodków prognostycznych. (...) Co tydzień była weryfikacja przewidywań".

- Epidemia to jest takie zwierzę, które może nam jeszcze napsuć krwi - powiedział na antenie Radia Plus rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Czy zostanie wprowadzony obwiązek szczepień dla mundurowych? - Od 1 marca raczej tej decyzji nie będzie. Ale nie jest tak, że jej nie będzie w ogóle - odparł Wojciech Andrusiewicz.

Jacek Prusinowski pytał również rzecznika MZ, czy w najbliższym czasie możliwa jest dymisja ministra Niedzielskiego. - My zarządzamy na bieżąco epidemią i nie rozpatrujemy dymisji jakiegokolwiek ministra - odpowiedział Andrusiewicz.

Sonda
Jak oceniasz działalność Adama Niedzielskiego?
Sedno Sprawy - Wojciech Andrusiewicz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają