Sprzeciw wobec aborcji

Narodowy Marsz Życia w Warszawie. Wśród uczestników znani politycy

2024-04-14 16:17

Pod hasłem "Niech Żyje Polska!", ulicami Warszawy przeszedł Narodowy Marsz Życia. Według organizatorów była to manifestacja sprzeciwu wobec ataków wymierzonych w małżeństwo, rodzinę i w "poczęte dzieci zagrożone aborcją". W wydarzeniu wzięli udział posłowie Konfederacji, Krzysztof Bosak wraz z Kariną Bosak oraz europoseł Patryk Jaki z Suwerennej Polski.

Dziesiątki tysięcy osób na Narodowym Marszu Życia

Narodowy Marsz Życia poprzedziły msza św. w intencji ochrony życia w bazylice archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela i eucharystia w bazylice katedralnej pw. św. Floriana Męczennika i św. Michała Archanioła. Uczestnicy marszu wyruszyli w niedzielę 14 kwietnia, z placu Zamkowego, idąc Traktem Królewskim w kierunku placu Trzech Krzyży, gdzie po godz. 14.00 odbył się koncert, a o 16.00 msza w kościele pw. św. Aleksandra.

Marsz - jak zaznaczyli organizatorzy wydarzenia - jest "wyrazem solidarności z poczętymi dziećmi zagrożonymi aborcją" i "sprzeciwem wobec ataków wymierzonych w małżeństwo i rodzinę". "Nie możemy stać z boku z założonymi rękami, gdy kwestionowane są nasze podstawowe prawa i wartości" – dodali.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. działacze pro-life, dziennikarze, politycy (m.in. posłowie Konfederacji Krzysztof i Karina Bosak praz europoseł Patryk Jaki z rodziną), prawnicy. Według organizatorów było kilkadziesiąt tysięcy uczestników.

Uczestnicy marszu szli pod hasłem Niech Żyje Polska!

W tym roku uczestnicy marszu idą pod hasłem Niech Żyje Polska! Jest to nawiązanie do przypadającego 14 kwietnia Święta Chrztu Polski. - Chcemy zamanifestować swoją wierność oraz wdzięczność i odpowiedzialność za chrześcijańskie dziedzictwo Polski, jej teraźniejszość i przyszłość - napisali organizatorzy marszu.

W piątek przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda zachęcał, aby niedziela 14 kwietnia była dla katolików w Polsce dniem modlitwy w obronie życia poczętego. - Proszę, aby we wszystkich kościołach po mszy św., modlić się w tej intencji. Ufam, że starania milionów ludzi dobrej woli zaowocują jeszcze większą ochroną życia osób nienarodzonych - napisał w apelu hierarcha.

Organizatorami Narodowego Marszu Życia są Fundacja św. Benedykta, Koalicja dla Życia i Rodziny oraz ponad 30 organizacji partnerskich.

Sonda
Czy uważasz, że aborcja do 12. tygodnia ciąży powinna być legalna?
Listen on Spreaker.