Jarosław Kaczyński, Donald Tusk

i

Autor: Art Service/SUPER EXPRESS

Sondaż "Super Expressu"

Najnowszy sondaż wyborczy nie pozostawia złudzeń. PiS ma powody do świętowania

2023-09-24 20:00

W najnowszym sondaży wyborczym Instytutu Badań Pollster, wykonanym dla „Super Expressu”, liderem pozostaje Zjednoczona Prawica (36,76 proc. głosów), a na drugim miejscu otrzymuje się Koalicja Obywatelska (30,44 proc.). Notowania największego ugrupowania opozycyjnego w ciągu miesiąca się leciutko spadły, wzrosło zaś poparcie dla PiS – o 1,17 proc

PiS ucieka KO

Krajowa scena polityczna wydaje się zabetonowana, ponieważ sondaż nie przynoszą niespodzianek. Na Zjednoczoną Prawicę chce aktualnie zagłosować 36,76 proc. ankietowanych. Miesiąc wcześniej w naszym sondażu, poparcie dla koalicji rządzącej było nieco mniejsze (35,59 proc.). Z kolei największy spadek poparcia odnotowała obecnie Konfederacja, która wypadła poza podium. Dziś chce na nią zagłosować 8,67 proc. badanych (mniej o 1,73 proc. niż w sierpniu). Czy to oznacza, że PiS odbiera głosy Konfederacji? - Tak, taktyka wyborcza PiS okazała się skuteczna. I co zaskakujące, poparcie dla PiS rośnie pomimo afery wizowej, czyli elektorat ugrupowania jest uodporniony na kwestie dotyczące migrantów – komentuje politolog prof. Kazimierz Kik.

PiS przegrywa w sondażu z PO. O co spytano Polaków?

sondaz new

i

Autor: SE sondaz new

Poparcie dla PO: 30 proc.

Poparcie dla KO w ciągu miesiąca praktycznie nie zmieniło się i obecnie wynosi 30,44 proc. – Czyli taktyka tego największego ugrupowania na opozycji również jest skuteczna, ponieważ wciąż ma ono zapewnione 30-proc. głosów – informuje Kik i dodaje, że do wyborów w sondażach nie powinno dojść do dużych zmian.

Sonda
Czy uważasz, że "100 onkretów na 100 dni" KO sprawi, że ekipa Donalda Tuska wygra wybory?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają