Kaczyński ich wezwał

Pilna narada PiS na Nowogrodzkiej: Czemu nie ma Morawieckiego? "Posłowie nie wiedzą co mówić"

2022-11-24 15:14

W głównej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie, w trybie pilnym zebrali się najważniejsi politycy partii władzy. Wśród gości prezesa Jarosława Kaczyńskiego (73 l.) zabrakło jednak szefa rządu, premiera Mateusza Morawieckiego. Czego dotyczy zebranie komitetu politycznego PiS? Przedstawiamy kulisy.

Czy szykuje się polityczne trzęsienie ziemi? Jarosław Kaczyński wezwał na Nowogrodzką najważniejszych polityków PiS. Obrady komitetu politycznego PiS w słynnym kompleksie byłej redakcji i drukarni "Expressu Wieczornego" rozpoczęło się ok. południa i trwa do chwili obecnej (24 listopad, godz. 14.30). Oficjalnie, celem zebrania jest wybór nowego rzecznika partii. Radosław Fogiel (40 l.) pełnił tę funkcję od czerwca. Zastąpił na stanowisku Anitę Czerwińską (50 l.), która awansowała na wiceministrę w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. Sam Fogiel twierdzi, że z funkcji zrezygnował ze względu na zostanie przewodniczącym sejmowej komisji spraw zagranicznych. Jak mówią źródła "Super Expressu" w Prawie i Sprawiedliwości, największe szanse na objęcie stanowiska po Foglu ma poseł Rafał Bochenek (36 l.). Bochenek był już rzecznikiem rządu Beaty Szydło (59 l.) i pierwszego gabinetu Morawieckiego. 

Jak się dowiedzieliśmy, na posiedzeniu komitetu politycznego poruszane są inne bieżące tematy. Przede wszystkim partia władzy ma zbudować jednolity przekaz w sprawie "kryzysu śląskiego". Przypomnijmy. W poniedziałek wieczorem okazało się, że marszałek Sejmiku Jakub Chełstowski (41 l.) wraz z trojgiem radnych opuścił Prawo i Sprawiedliwość, tworząc klub radnych stowarzyszenia „Tak! Dla Polski” i pozbawiając PiS władzy w sejmiku.  - Musi zostać wyciągnięta odpowiedzialność polityczna. Poza tym, trzeba ustalić, jak o tym rozmawiać, bo wielu posłów się zwyczajnie przestraszyło i nie wie, już co ma mówić dziennikarzom w Sejmie - mówi nam osoba bliska kierownictwu partii. 

Zwraca uwagę fakt nieobecności Mateusza Morawieckiego (54 l.) na spotkaniu. Dziś premier akurat jest na szczycie szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej w Koszycach. Politycy PiS, z którymi rozmawiamy zauważają jednak, że spotkanie komitetu mogło zostać zwołane z jego udziałem, na przykład w dniu wczorajszym. "Super Express" widział, jak do siedziby przy Nowogrodzkiej zajechali m.in. wicepremier Mariusz Błaszczak (53 l.), wiceprezes PiS Antoni Macierewicz (74 l.), sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości (44 l.), szef KPRM Marek Kuchciński (67 l.) oraz szef Solidarnej Polski i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (52 l.). Ten ostatni będzie musiał odpowiedzieć przed szefem partii w sprawie twardego stanowiska swojego ugrupowania w sprawie reform systemu sądownictwa blokujących przekazanie miliardów euro w ramach KPO.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają