MOCNE SŁOWA PREMIERA

Morawiecki: kiedy Rosja pokazuje swą brutalną siłę, musimy pokazywać naszą siłę obronną

2022-09-21 11:35

- Potwierdziły się wcześniejsze informacje o częściowej mobilizacji w Rosji. Rosja będzie kontynuowała swoje dzieło zniszczenia, będzie próbowała doprowadzić do zniszczenia Ukrainy (...). Nie możemy się na to zgodzić - powiedział w środę 21 września premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do porannego orędzia prezydenta Rosji Władimira Putina. Szef polskiego rządu mówił również o wzmacnianiu polskiej armii.

W wyemitowanym rano w rosyjskiej telewizji państwowej przemówieniu prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił częściową mobilizację w kraju, która ma się rozpocząć już w środę, 21 września. Częściowa mobilizacja ma objąć rezerwistów, osoby, które odbyły służbę w wojsku.

Putin ogłosił częściową mobilizację. Morawiecki: Rosja będzie kontynuowała swoje dzielo zniszczenia

- Potwierdziły się wcześniejsze informacje o częściowej mobilizacji w Rosji. Rosja będzie kontynuowała swoje dzieło zniszczenia, będzie próbowała doprowadzić do zniszczenia Ukrainy, do zagarnięcia części terytoriów - skomentował sytuację premier Mateusz Morawiecki, który obserwuje w środę w Nowej Dębie (woj. podkarpackie) ćwiczenia NIEDŹWIEDŹ-22.

Express Biedrzyckej - Ppłk Krzysztof Przepiórka - Rosjanie nie poprzestaną tylko na Ukrainie

Jak zauważył szef rządu, Rosja poniosła w ostatnim czasie kilka dotkliwych porażek, "dlatego przystąpili do kolejnego planu, chcą na oczach świata zmieniać granice, mapy, chcą zagarnąć, zaanektować część terytoriów".

- Nie możemy się na to zgodzić. Chcemy żyć z Rosją w pokoju, z pokojową Rosją, Rosją nastawioną pokojowo do całego świata. Ale kiedy Rosja pokazuje swą brutalną siłę, to my musimy pokazywać naszą siłę obronną - zaznaczył Morawiecki. Podkreślił również, że Polska jest częścią największego, najważniejszego sojuszu militarnego w historii świata - NATO.

ZOBACZ TAKŻE: Putin grozi Zachodowi atomem! Co dokładnie powiedzial dyktator?

Mateusz Morawiecki o umacnianiu polskiej armii. Padły konkretne liczby 

- Niektórzy przywódcy w ostatnich latach popadli w śpiączkę, wydawało im się, że armia jest niepotrzebna, a obronność i siła odstraszania to przeżytek. My wiemy, że to fundament spokoju polskich rodzin i bezpieczeństwa w Europie - kontynuował Morawiecki. 

Szef rządu wskazał, że  “umacniamy dzisiaj polską armię w tempie w jakim przez co najmniej kilkadziesiąt lat nie była umacniana”. - Używamy do tego silnych finansów publicznych. Tylko na przyszły rok mamy zwiększenie wydatków z budżetu na ok. 98 mld zł - wskazał. 

- Wzmacniamy polską armię - z ponad 90 tys. mamy dzisiaj armię, która liczy ok. 140 tys., licząc Terytorialsów. Te wojska będą rosły w siłę - zapewnił Morawiecki.

ZOBACZ TAKŻE: "Niedźwiedź - 22" - Amerykanie, Brytyjczycy i Polacy ruszyli na poligon. Chodzi o ważny certyfikat

Sonda
Czy wybuchnie kolejna wojna w Europie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają