Premier w Gdańsku. Morawiecki sprawdził węgiel

i

Autor: Marcin Gadomski

OSTRE SŁOWA PREMIERA

Morawiecki grzmi na konferencji. "Tyran, despota, gnębiciel"

2022-11-14 12:36

W poniedziałek, 14 listopada premier Mateusz Morawiecki odwiedził Wojskowe Zakłady Lotnicze w Bydgoszczy. Podczas konferencji prasowej polityk poruszył temat współpracy z Rosją. - Niektórzy wierzyli, że można ucywilizować relacje z Rosją poprzez wymianę handlową. Dzisiaj wiemy doskonale, że tyran, despota i gnębiciel, pozostanie nim i będzie szukał okazji, żeby zdominować innych - podkreślił stanowczo.

Premier Morawiecki w Wojskowych Zakładach Lotniczych w Bydgoszczy

Szef rządu odwiedził w poniedziałek, 14 listopada Wojskowe Zakłady Lotnicze w Bydgoszczy. W trakcie konferencji prasowej Morawiecki tłumaczył, że "obowiązkiem rządzących jest to, aby doprowadzić do takiej siły obronnej naszej armii, aby uniknąć wojny”. - Wzmacnianie wszystkich naszych zakładów zbrojeniowych jest działaniem na rzecz naszej obronności - przekonywał. 

Samoloty F-16 będą serwisowane w Bydgoszczy

Jak podkreślił Mateusz Morawiecki, bydgoskie Wojskowe Zakłady Lotnicze będą jednymi z nielicznych na świecie, które będą remontować i serwisować samoloty F-16. - Miałem dziś ogromną przyjemność obejrzeć i dowiedzieć się jak mocna jest nasza współpraca z armią amerykańską, z amerykańskimi siłami powietrznymi - powiedział szef rządu. W Bydgoszczy mają być serwisowane samoloty F-16 wykorzystywane przez różne państwa. - To wielki sukces polskich zakładów zbrojeniowych - ocenił z zadowoleniem Morawiecki.

Szef rządu odniósł się też do zagrożeń związanych z rosyjską agresją. - Niektórzy wierzyli, że można ucywilizować relacje z Rosją poprzez wymianę handlową. Dzisiaj wiemy doskonale, że tyran, despota i gnębiciel, zawsze pozostanie tyranem, despotą i gnębicielem, i będzie szukał okazji, żeby zdominować innych - zaznaczył Morawiecki. 

Morawiecki: Znaleźliśmy się na zakręcie historii. Nie można mieć złudzeń wobec Rosji

Polityk wskazał również, że model wzrostu gospodarczego Rosji jest gorszy niż wolnorynkowy, dlatego Rosja stara się dominować innych poprzez siłę militarną. - Dlatego Rosja realizuje swoją brutalną politykę. Dziś zdali sobie z tego sprawę wszyscy sąsiedzi Rosji - nie tylko tutaj w Europie Centralnej, nie tylko państwa bałtyckie, państwa na wschodniej flance NATO i UE przyznają nam rację - zauważył. 

Zdaniem Morawieckiego z zagrożenia ze strony Rosji zdały sobie sprawę również inne kraje np. Japonia czy Korea Południowa, a także państwa Azji Centralnej - Kazachstan, czy Uzbekistan. 

- Znaleźliśmy się wszyscy na zakręcie historii. To, co dzieje się dziś na Ukrainie, ta bohaterska obrona, jest niezwykle ważna, jest kluczowa. My w Polsce zdaliśmy sobie sprawę z tego już dawno. Rząd PiS wiedział od samego początku, że nie możemy mieć złudzeń wobec Rosji - tyran jest ogromnym zagrożeniem i albo znajdziemy środki na wzmocnienie obronności w Polsce, albo Putin i jego zbiry będą dyktować warunki w Europie Centralnej - mówił.

"Polska będzie w pierwszej trójce krajów NATO". Ważna zapowiedź premiera Morawieckiego

Morawiecki zapowiedział także, że Polska będzie w przyszłym roku na pewno w pierwszej trójce krajów NATO, jeżeli chodzi o wydatki na obronność w odniesieniu do PKB.

- Jeżeli przeznaczymy na nie do 4 procent PKB, to będzie to mniej więcej tyle - oczywiście mówię o proporcji do PKB - co wydają te kraje jak USA, które właśnie wydają tyle środków na obronność w proporcji do swojego PKB. To niezwykle ważne, bo to podkreśla naszą rolę sojuszniczą, naszą wiarygodność - ocenił Morawiecki.

[EXPRESS BIEDRZYCKIEJ] Zima pokona Rosjan?! Płk Piotr Lewandowski: "Po prostu zamarzną"
Sonda
Czy Mateusz Morawiecki nadal powinien być premierem?

Polacy coraz mniej chętni do pomocy Ukraińcom?

Posłuchaj, dlaczego tak się dzieje.

Listen to "Gotowość do wspierania uchodźców systematycznie spada - Prof. Sadura. RAPORT WALCZAKA" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany