Sandra w mundurze

i

Autor: AP, Marcin Wziontek/Super Express

TO PRZERAŻA

Nasze samoloty nie obronią nas przed Putinem? Słowa pilota F-16 mogą wywołać wstrząs

2022-10-28 13:02

Tematyka związana z wojskiem zdominowała debatę publiczną. Od wybuchu wojny w Ukrainie wiele państw jeszcze bardziej zaczęło dbać o bezpieczeństwo danego kraju. Społeczeństwa zaczęły dostrzegać sens w pozyskiwaniu informacji na temat obronności. Wiele osób po prostu zaciekawiło się pracą mundurowych. W najnowszym programie "Sandra w mundurze" tematyka wojskowa będzie przewodzić!

Nowy program "Sandra w mundurze" gościem płk. Krystian Zięć - pilot F-16. Ekspert od lotnictwa wojskowego wprost o tym, co trzeba zrobić, by wywalczyć przewagę w powietrzu

Tematyka wojskowa zdominowała debatę publiczną. Coraz więcej mówi się o wyścigu zbrojeń i pracy żołnierzy. Coraz częściej ludzie zastanawiają się, jak od kuchni wygląda praca pilota lub działonowego oraz, jak działają wojskowe sprzęty. W najnowszym programie "Sandra w mundurze" odkryjemy tajniki pracy ludzi związanych z wojskiem. W czasie wywiadu pojawił się temat temat specyfiki samolotów, którymi dysponuje polska armia: -  Wchodzimy w tej chwili w moment, gdy będziemy przez lata, przez dziesięciolecia mieli wojny symetryczne, i w tym momencie będziemy musieli przejść, przez pewne systemy. Jeśli będziemy chcieli panować w powietrzu, i wywalczyć przewagę w powietrzu, to nie będziemy mogli tego robić za pomocą takich samolotów jak F16 czy F35, bo zdolności przestrzenne tych samolotów nie są odpowiedzią na zagrożenia którymi dysponują np. Chiny czy Rosja. Musimy myśleć, w jaki sposób efektywnie wykorzystać środki, by zbudować zdolności, które będą odpowiedzią na zagrożenia, które pojawią się na świecie. 

Czy pilot może załatwić potrzebę fizjologiczną w śmigłowcu?

Dowiemy się, czy pilot F-16, w toku pracy może dorobić się dużych pieniędzy i czy w sytuacji, gdy ma potrzebę fizjologiczną może zatrzymać śmigłowiec. W pierwszym odcinku "Sandra w mundurze" gościem był pilot F-16, instruktor płk. rezerwy Krystian Zięć, który opowiedział o pracy pilota. Czy Ukraina ma szansę powiększyć swoją przewagę w powietrzu? Czy Ukraina przoduje w powietrzy nad Federacją Rosyjską? Co zrobić, aby panować w powietrzu? Na te i inne pytania w najnowszym odcinku odpowiada płk. Krystian Zięć, który przez lata był pilotem F-16 oraz innych wojskowych maszyn. W toku swojej pracy zawodowej Zięć uzyskał szereg kompetencji, które sprawiły, że mógł realizować misję pilota bezpiecznie. Jednak w czasie służby zdarzały się także momenty stresujące. Zapraszamy do pierwszego odcinka "Sandra w mundurze". Na kanale YouTube Super Expressu!

Polskie myśliwce F-16 nad Słowacją. Latamy, by odstraszyć Rosjan

Krystian Zięć