Olga Semeniuk

i

Autor: FACEBOOK Olga Semeniuk

Konflikt w rządzie

Wybuch granatnika w komendzie policji podzielił rząd! Olga Semeniuk stawia sprawę jasno: "Szymczyk do dymisji!"

2022-12-20 17:40

Gdybym to ja była w takiej sytuacji, to na pewno podjęłabym decyzję o dymisji – powiedziała Olga Semeniuk-Patkowska (34l.), wiceminister rozwoju i technologii, zapytana o wybuch w Komendzie Głównej Policji. Otoczenie premiera chce dymisji komendanta, by przeciąć sprawę, która politycznie szkodzi rządowi, ale szef MSWiA wyklucza jego odwołanie.

Sprawą eksplozji granatnika w Komendzie Głównej Policji od tygodnia żyje cała Polska. I choć dawno żadna sprawa nie szkodziła politycznie rządowi jak ta, to na razie na dymisję komendanta Jarosława Szymczyka (52l.) wcale się nie zanosi. On sam mówi w wywiadach, że „czuje się ofiarą, a nie sprawcą” całej sytuacji. - To był samoczynny wybuch, a nie wystrzał. To było przyczyną wybuchu granatnika – tłumaczył w poniedziałek w TVP.

Czy będzie dymisja komendanta policji Jarosława Szymczyka?

W obronie szefa policji staje Mariusz Kamiński (57l.), szef MSWiA. - To kwestia lojalności i odpowiedzialności wobec swoich ludzi. Poza tym minister naprawdę wierzy, że to nie była wina Szymczyka – słyszymy w PiS. Kamiński wykluczył dymisję Szymczyka, poinformował też, że odpowiedzialny za przekazanie prezentu komendantowi polskiej policji zastępca szefa Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych gen. D. Bondar został zawieszony. - W tej sprawie wszczęto również na Ukrainie postępowanie karne – przekazał Mariusz Kamiński.

Spór w PiS o dymisję komendanta głównego policji

Mniej stanowczy jest premier Mateusz Morawiecki (54l.). - Prowadzone są bardzo dokładne analizy, które mają doprowadzić do szybkiego wyciągnięcia wniosków, tak żeby minister spraw wewnętrznych, żebym ja mógł to ocenić i żebyśmy mogli podjąć w związku z tym odpowiednie decyzje – mówił w poniedziałek, 19 grudnia. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w otoczeniu premiera panuje przekonanie, że dawno żadna sprawa nie szkodziła rządowi tak bardzo, jak ta i jedynie szybka dymisja komendanta mogłaby to przeciąć. - To już nie jest kwestia tego, kto ma rację, ale tego, że ta sprawa medialnie żyje swoim życiem i będzie tematem przy świątecznych stołach. To dla nas zła informacja, ale decyzja o dymisji należy do ministra, a dla wszystkich byłoby najlepiej gdyby wyszła od samego komendanta – mówi nam osoba z rządu. 

Express Biedrzyckiej - Robert Biedroń: Czeka nas rząd mniejszościowy
Sonda
Miałeś kiedyś problemy z policją?

Komendant Szymczyk opowiada bzdury? Współtwórca GROM nie szczędzi gorzkich słów!

Posłuchaj, jak komentuje sprawę odpalenia granatnika na komendzie!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany