Michał Moskal

i

Autor: EAST NEWS Michał Moskal

Nowa twarz w polityce

Kim jest Michał Moskal, bliski człowiek Kaczyńskiego? To on zaręczył się w kopalni Bogdanka

2023-01-16 17:40

Zaręczyny w kopalni Bogdanka odbiły się szerokim echem w krajowych mediach. Sprawcą całego zamieszania jest Michał Moskal wciąż buduje swoją rozpoznawalność na rodzimej Lubelszczyźnie. Kim jest bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego?

Michał Moskal. Kim jest "ulubieniec" Jarosława Kaczyńskiego?

Michał Moskal ma 28 lat i urodził się w Janowie Lubelskim (woj. lubelskie). Studiował na Uniwersytecie Warszawskim. Angażował się w życie studenckiej społeczności i w latach 2015-2017 pełnił funkcję przewodniczącego  Niezależnego Zrzeszenia Studentów UW.

Od lat jest związany ze środowiskiem Prawa i Sprawiedliwości. Oficjalnie wszedł do polityki w 2018 roku - wówczas uzyskał mandat radnego warszawskiej dzielnicy Żoliborz. W 2020 r. Moskal został przewodniczącym Forum Młodych PiS, młodzieżówki partii rządzącej. Pracował również w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwie Obrony Narodowej - informuje Onet.pl.

Michał Moskal będzie posłem?

Michał Moskal brał również udział w przygotowaniu kontrowersyjnego projektu tzw. "piątki dla zwierząt". Gdy Jarosław Kaczyński objął stanowisko wicepremiera, Michał Moskal został szefem jego gabinetu politycznego. Aktualnie pełni funkcję dyrektora biura prezydialnego PiS. 

Jak wskazuje Onet, osoby blisko związane z partią rządzącą podkreślają, że Michał Moskal jest "szykowany na posła". Miałby wejść na miejsce Jerzego Bieleckiego, który zrzekł się mandatu.

Zaręczyny w kopalni Bogdanka. Czy złamano procedury bezpieczeństwa?

O aspirującym polityku głośno zrobiło się jednak z innego powodu. Jak nieoficjalnie ustalił Onet, 30 grudnia 2022 r. Michał Moskal zaręczył się w kopalni Bogdanka na Lubelszczyźnie, prawie 1000 m pod ziemią. Osoby rozmawiające z redakcją portalu poinformowały, że w trakcie uroczystości naruszono obowiązujące tam procedury bezpieczeństwa.

Parze towarzyszyli m.in. wiceprezes zarządu Bogdanki ds. strategii i rozwoju Kasjan Wyligała i członek rady nadzorczej Enea S.A. Mariusz Romańczuk. Uroczystość odbyła się na tydzień przed tragicznym wypadkiem w Bogdance, w którym zginął 36-letni górnik - przypomina portal Onet.

Sonda
Czy Jarosław Kaczyński chce dobrze dla Polski?
Express Biedrzyckiej - dr hab. Tomasz SŁOMKA
Nasi Partnerzy polecają