Mateusz Morawiecki, Michał Dworczyk

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Mateusz Morawiecki, Michał Dworczyk

Jest nowe stanowisko dla byłego szefa KPRM

Michał Dworczyk ma nowe obowiązki w rządzie. Premier powierzył mu szczególne zadanie

2022-10-18 7:37

Michał Dworczyk (47 l.) nie jest już szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Na tym stanowisku byłego bliskiego współpracownika Mateusza Morawieckiego (54 l.) zastąpił Marek Kuchciński (67 l.). Choć misja Michała Dworczyka w szefowaniu kancelarią premiera się skończyła, wciąż pozostaje on w rządzie, gdzie znaleziono mu nowe stanowisko.

Michał Dworczyk nie jest już szefem kancelarii premiera, na którym to stanowisku pozostawał niemal 5 lat od grudnia 2017 roku. Dolnośląski polityk Prawa i Sprawiedliwości dotąd uchodził za najbliższego współpracownika Mateusza Morawieckiego. Premier nie zapomniał o tym, pozostawiając go w rządzie.

Michał Dworczyk i jego nowe zadania. Mateusz Morawiecki wyznaczył mu stanowisko

W Dzienniku Ustaw już znalazły się zapisy bezpośrednio odnoszące się do postaci Michała Dworczyka. Minister-członek rady ministrów ma określone szczegółowo obowiązki na nowej posadce. Okazuje się, że nowym zadaniem Michała Dworczyka jest zajmowanie się państwami sąsiedzkimi.

Odtąd bowiem za "realizację zadań w ramach projektów dotyczących udzielania wsparcia państwom sąsiedzkim" będzie odpowiadał właśnie Michał Dworczyk. Ten ma służyć premierowi i kierownictwu KPRM analizami w kwestii możliwości udzielania sąsiadom Polski pomocy.

W Dzienniku Ustaw zapisano ponadto, że "formułowanie rekomendacji i przygotowywanie działań związanych z udzielaniem wsparcia państwom sąsiedzkim" także będzie zadaniem nowego ministra-członka rady ministrów. Nowe zapisy w Dzienniku wskazują również, że Michał Dworczyk odpowiedzialny będzie za "współdziałanie przy wykonywaniu zadań realizowanych przez Zespół Pomocy Humanitarno-Medycznej".

Prawa ręka Mateusza Morawieckiego już nie szefuje KPRM. Teraz kancelarią zawiaduje protegowany Jarosława Kaczyńskiego

Przypomnijmy, że w środę 12 października w Pałacu Prezydenckim miejsce miała uroczystość, w trakcie której dokonano zmian w rządzie. Michał Dworczyk pożegnał się na wydarzeniu z dotąd piastowaną funkcją, a przejął ją po nim Marek Kuchciński. Odwołano także Konrada Szymańskiego (52 l.) z funkcji ministra do spraw europejskich. Szymańskiego na tym fotelu zastąpił Szymon Szynkowski vel Sęk (39 l.).

Poniżej galeria z ostatniego spotkania z prezesem PiS i nieudany żart Jarosława Kaczyńskiego (73 l.)

Sonda
Czy PiS powinien być rozliczony po wyborach?
Brejza: "Wygrałem w sądzie apelacyjnym z Jarosławem Kaczyńskim" [Express Biedrzyckiej]