Sławomir Mentzen u Jacka Prusinowskiego

Mentzen: "Naszym celem jest, byśmy uzyskali realny wpływ na politykę państwa polskiego" [Sedno Sprawy]

2022-10-17 9:04

Gościem Jacka Prusinowskiego w poniedziałkowym (17 października) Sednie Sprawy był Sławomir Mentzen (35 l.). Polityk został nowym szefem partii KORWiN w obliczu braku kandydatury Janusza Korwin-Mikkego (79 l.). Z Jackiem Prusinowskim rozmawiał natomiast na tematy polityczne oraz dalsze losy prawicowej formacji.

O zamieszaniu, jakie wywołała postać Sławomira Mentzena wśród sojuszników polityka, gość Jacka Prusinowskiego, mówił tak: - Jest to przepis na wzmocnienie Konfederacji, byśmy mieliśmy jak najlepszych kandydatów na posłów. Przekonany jestem, by to ludzie mieli najlepszy wpływ na to, jakiego będą mieli reprezentanta do Sejmu. To praktyczna realizacja postulatów kolegów "Wolnościowców", którzy domagają się tej demokracji bezpośredniej, a co jest lepszą realizacją demokracji bezpośredniej niż prawybory. Chciałbym żeby "Wolnościowcy" byli w Sejmie i byli na jedynkach, ale chciałbym, żeby uzyskali to w drodze prawyborów. Stronami dotychczas obowiązującej umowy były partia Korwin, Korona Rzeczypospolitej oraz Ruch Narodowy - mówił Mentzen.

Pytany o stawianie Janusza Korwin-Mikkego za wzór polityka Sławomir Mentzen wyjaśnał: - Pamiętajmy, że to człowiek który zbudował całe środowisko, które przetrwało 30 lat. Kolejnym pokoleniom Polaków wbijał do głów swoje słuszne idee i pod tym względem to wzór i autorytet. Zamierzamy iść swoją własną drogą, oczywiście czerpać to, co najlepsze z dorobku Janusza Korwin-Mikkego, zamierzamy to twórczo rozwijać i dostosowywać do zmieniających się czasów i okoliczności.

O wejściu korwininstów do rządu. - Co przyniesie przyszłość, tego nie wiemy. Ale tak, jest to naszym celem, byśmy uzyskali realny wpływ na politykę państwa polskiego. Przez ostatnie 30 lat rządzili Polską ludzie, którzy w zasadzie w każdej ważnej sprawie się mylili, a Polski nie stać na 30 kolejnych lat rządów takich ludzi.

- Nie szykujemy się do koalicji z nikim, bo jesteśmy daleko od wszystkich tych partii, które mają wpływ na Polskę. Kolejne wybory mamy za rok, następne za 5 lat. Nie wiem, jakie będą wyniki tych wyborów. Dzisiaj za wcześnie, by o tym mówić - powiedział Sławomir Mentzen.

- Z inflacją to będziemy jeszcze kilka lat będziemy się borykać. W tak fatalnym stanie jest nasza gospodarka. Mamy inflację ponad 17 proc., latami będziemy schodzili z tego poziomu, a prawdopodobnie ta wartość wskoczy jeszcze wyżej. Polska po 30 latach rządów ludzi z PiS, PO i Lewicy jest w tak złym stanie, że nie jest w stanie zapewnić ciepła dzieciom w szkole. To jest skandal, tych ludzi należy wymienić - podsumował Mentzen.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany