Mateusz Morawiecki

i

Autor: Paweł Jaskółka/Super Express Mateusz Morawiecki

Premier w social mediach

Mateusz Morawiecki na Twitterze informuje o decyzjach rządu, ale i komentuje politykę. Premier jest aktywny w mediach społecznościowych

2023-02-08 18:30

Mateusz Morawiecki jest premierem polskiego rządu oraz jednym z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych polityków w naszym kraju. Ma wyraziste poglądy, własne zdanie i to on wraz z rządem podejmuje kluczowe dla Polski decyzje. Nic więc dziwnego, że ma mnóstwo zwolenników, jak i przeciwników. Z wszystkimi chętnie rozmawia m.in. w mediach społecznościowych. Mateusz Morawiecki na Twitterze jest jednym z najbardziej aktywnych polskich polityków.

jeMateusz Morawiecki. Twitter to dla niego codzienność

Mateusz Morawiecki na Twitterze jest znacznie krócej niż np. Donald Tusk, bo konto premier konto ma od grudnia 2017 roku, ma również znacznie mniej obserwujących - ponad 631 tys. (lider PO ma ich 1,6 mln). Sam obserwuje niewiele kont, bo zaledwie 150, jednak jest aktywnym użytkownikiem Twittera. Za jego pośrednictwem chętnie informuje o swoich działaniach, komentuje też rzeczywistość polityczną w Polsce i na świecie, zwłaszcza w kontekście wojny w Ukrainie. Konto Mateusza Morawieckiego na Twitterze jest oficjalnym kontem premiera polskiego rządu.

Mateusz Morawiecki. Kariera polityczna

Zanim został premierem, Mateusz Morawiecki był wicepremierem w rządzie Beaty Szydło, ministrem rozwoju, a następnie ministrem finansów i rozwoju. Premierem został w 2017 roku, w połowie pierwszej kadencji rządów PiS. Gdy Zjednoczona Prawica wygrała wybory w 2019 roku, ponownie stanął na czele polskiego rządu. Przed karierą polityczną, Morawiecki był menedżerem i bankowcem. W latach 2007-2015 był prezesem zarządu Banku Zachodniego WBK.

Mateusz Morawiecki. Wiek, wykształcenie

Ile lat ma Mateusz Morawiecki? 54. Premier urodził się 20 czerwca 1968 roku we Wrocławiu. Mateusz Morawiecki ma świetne wykształcenie. Jest absolwentem IX LO im. Juliusza Słowackiego we Wrocławiu. Studiował historię na Uniwersytecie Wrocławskim. Mateusz Morawiecki ma też dyplomy:

 • Politechniki Wrocławskiej,
 • Central Connecticut State University,
 • dyplom Master of Business Administration na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu,
 • Uniwersytetu w Hamburgu (ukończył studia podyplomowe z prawa europejskiego i ekonomiki integracji gospodarczej),
 • Uniwersytetu w Bazylei,
 • Kellogg School of Management przy Northwestern University.

Mateusz Morawiecki - dzieci, żona

Mateusz Morawiecki ma żonę - to Iwona Morawiecka. Małżonkowie mają czworo dzieci: dwie córki i dwóch synów. To Aleksandra, Jeremiasz, Ignacy i Magdalena. Dwoje dzieci jest już dorosłych (Aleksandra i Jeremiasz), a dwoje nastoletnich (Ignaś i Madzia). Młodsze dzieci premiera są adoptowane. Mateusz i Iwona Morawieccy stworzyli im kochający dom i zbudowali razem rodzinę.

Mateusz Morawiecki. Ojciec premiera był legendą Solidarności Walczącej

Mateusz Morawiecki jest synem Kornela Morawieckiego, legendarnego działacza opozycji demokratycznej w PRL - Solidarności Walczącej. Kornel Morawiecki zmarł w 2019 roku. Był założycielem i przewodniczącym Solidarności Walczącej, posłem i marszałkiem seniorem Sejmu VIII kadencji. Był też kandydatem na urząd prezydenta RP w wyborach w 2010 roku. Otrzymał Order Orła Białego.

Mateusz Morawiecki. Wzrost wyróżnia polskiego premiera

Mateusz Morawiecki wyróżnia się na tle polskich polityków nie tylko znakomitym wykształceniem, ale i... wzrostem. Premier ma ponad 180 cm wzrostu, jest szczupłej budowy i bardzo często widujemy go w garniturze i pod krawatem, co dodatkowo potęguje wrażenie, że jest bardzo wysoki. Oczywiście są od niego wyżsi politycy w Polsce, m.in. były wicepremier Roman Giertych czy Andrzej Olechowski, jeden z założycieli Platformy Obywatelskiej, którzy mają ponad 190 cm wzrostu.

Spis treści

 1. jeMateusz Morawiecki. Twitter to dla niego codzienność
 2. Mateusz Morawiecki. Kariera polityczna
 3. Mateusz Morawiecki. Wiek, wykształcenie
 4. Mateusz Morawiecki - dzieci, żona
 5. Mateusz Morawiecki. Ojciec premiera był legendą Solidarności Walczącej
 6. Mateusz Morawiecki. Wzrost wyróżnia polskiego premiera
Sonda
Czy Mateusz Morawiecki nadal powinien być premierem?

An 8 year prison sentence for Andrzej Poczobut. An inhumane decision by the Belarusian regime and yet another example of Polish persecution in Belarus. Let’s do everything to help the Polish journalist bravely fighting for the truth.

8 lat więzienia dla Andrzeja Poczobuta. Nieludzki wyrok białoruskiego reżimu. To kolejny akt prześladowania Polaków na Białorusi. Zrobimy wszystko, by pomóc polskiemu dziennikarzowi, odważnie pokazującemu prawdę.

Elementarne zaufanie wobec Rosji? Odmrożenie stosunków? Poprawa wzajemnych relacji? Zwrot polskiej polityki zagranicznej wobec Kremla w roku 2008 był wielkim błędem @donaldtusk. Nie pierwszym i nie ostatnim...Kolejne popełniał już w Brukseli. Polska zasługuje na prawdę, odwagi. https://t.co/H1XpV7F8j9

Gdy jako jeden z pierwszych mówiłem o koncepcji windfall tax uznano to za herezję. Dziś Norwegia przeznacza nadmiarowe zyski z handlu gazem i ropą na pomoc Ukrainie. Tak buduje się europejską solidarność! https://t.co/TpanXbCoOL

Do Turcji ruszają polscy ratownicy górniczy. Skala tragedii jest tak ogromna, że potrzebna jest każda pomoc. Polish mine rescuers are heading to Turkey. The scale of the tragedy is so great that all help is invaluable.

This morning I received news about a tragic earthquake in southern Turkey. My thoughts and prayers are with the families of the victims. In these difficult times, Turkey can count on Poland. Rescuers from the group 🇵🇱 HUSAR @KGPSP are ready to help at any time.

Rano dotarły do mnie informacje o tragicznym trzęsieniu ziemi w południowej Turcji. Myślami i modlitwą jestem z rodzinami ofiar. W tych trudnych chwilach Turcja może liczyć na Polskę. Ratownicy z grupy 🇵🇱 HUSAR @KGPSP są gotowi, by nieść pomoc w każdej chwili.

Krajowa Sieć Onkologiczna to wsparcie w walce z rakiem, na jakie długo czekali pacjenci i lekarze. To najlepsza wiadomość na #ŚwiatowyDzieńWalkizRakiem🎗 Infolinia onkologiczna #NSO - ☎️ 𝟴𝟬𝟬 𝟭𝟵𝟬 𝟱𝟵𝟬: linia nr 3. https://t.co/sVjU6zYC6H

At the age of 87, Szewach Weiss, a longtime Israeli ambassador to Poland and a great Polish ambassador to Israel, has passed away. A friend of Poland, but also quite simply a good and wise man, who will be greatly missed. Rest in peace.

W wieku 87 lat odszedł od nas Szewach Weiss, wieloletni ambasador Izraela w Polsce i wielki ambasador Polski w Izraelu. Przyjaciel Polski, ale też po prostu dobry i mądry człowiek, którego będzie nam bardzo brakowało. Spoczywaj w pokoju.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany