Premier Mateusz Morawiecki

i

Autor: PAP/Marcin Obara Premier Mateusz Morawiecki

Dobre wieści

Morawiecki zapowiada: Darmowe laptopy dla uczniów! Kto może otrzymać komputer?

2023-01-24 13:01

Dobre wieści dla uczniów: premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od od nowego roku szkolnego, dzieci z klas IV dostaną laptopy: - Od września tego roku wszyscy uczniowie IV klasy otrzymają nieodpłatnie laptopy, które będą służyły im w dalszej edukacji - przekazał we wtorek (24 stycznia) szef polskiego rządu. Jakie warunki trzeba spełnić, by dostać komputer?

Uczniowie IV klas otrzymają nieodpłatnie laptopy - zapowiedź premiera 

Laptopy dla uczniów, taka zapowiedź padła z ust premiera Mateusza Morawieckiego w czasie wtorkowej (24.01) konferencji prasowej. - Dążymy do ukształtowania Polski równych szans, takiej w której kultura, służba zdrowia i oświata będzie dostępna dla wszystkich w każdym zakątku ojczyzny. Każdy powinien mieć dobry start w życiu i do tego rząd PiS dąży. Nasze dzieci i młodzież muszą mieć kompetencje cyfrowe, aby sprawnie poruszać się we współczesnym świecie. Obecnie komputer jest niezbędnym instrumentem do funkcjonowania, także dla dzieci i młodzieży. Uczniowie od 4 klasy we wrześniu tego roku otrzymają laptopy, które będą im służyły w pomocy i edukacji. Chcemy, aby uczeń po edukacji szkolnej wyniósł jak najwięcej i miał ułatwiony start w dorosłym życiu - powiedział premier Morawiecki.

Władza chce pomóc uczniom 

Skąd taki pomysł i jaki jest cel takiego działania? Premier Morawiecki wyjaśnił, że chodzi tu o wyrównanie szans uczniów: - Naszym zdaniem nierówności nie są napędem rozwoju, ale przyczyną straconych szans, utraconych talentów, także przyczyną wielu tragedii. Staramy się na wszystkie możliwe sposoby te nierówności wyrównywać – powiedział premier na wtorkowej konferencji prasowej. Przypomniał też, że w ubiegłym roku w komputery wyposażono ok. 218 tys. uczniów z terenów popegeerowskich.

Morawiecki podkreślił, że: - Czas ostatecznie wprowadzić polską szkołę w XXI wiek i przenieść system nauczania naszych dzieci na jak najwyższy poziom – stwierdził. - To jest jeden z elementów wspierania transformacji cyfrowej – podkreślił szef rządu. 

Express Biedrzyckiej - dr hab. Tomasz SŁOMKA
Sonda
Kto powinien być kandydatem PiS w wyborach prezydenckich?

Polska gospodarka cofa się do czasów PRL?

Posłuchaj miażdżącej oceny znanego ekonomisty!

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany