Marszałek senior Kornel Morawiecki doradza synowi: Mateusz! Zaproś Putina do Polski

2018-08-30 6:05

Czy dojdzie do historycznego spotkania prezydenta Rosji Władimira Putina (66 l.) i premiera Mateusza Morawieckiego (50 l.) w Polsce? Chce tego ojciec szefa rządu i poseł Kornel Morawiecki (77 l.). - Dobrze by się stało dla Polski, dla naszych interesów, aby nasze władze, pan premier, zaprosili do naszego kraju Władimira Putina. To byłby postęp w relacjach obu państw – mówi nam Kornel Morawiecki.

Ostatni raz Władimir Putin był w Polsce we wrześniu 2009 roku, kiedy wziął udział w obchodach 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej. To wtedy spotkał się z ówczesnym szefem rządu Donaldem Tuskiem (61 l.) na molo w Sopocie. Od tamtego czasu wiele w relacjach Polski z Rosją się wydarzyło, a ogromny wpływ na stosunki miała katastrofa smoleńska w 2010 r. Czy między władzami obu krajów nastąpi reset i będzie możliwe spotkanie Putina z prezydentem i premierem np. w Polsce? - Jestem za zbliżeniem relacji Polski z Rosją. Dlaczego nie ma spotkania polskich władz z prezydentem Rosji?! To jest konieczne. To jest nasz polski, ale i europejski interes. Powinniśmy dążyć do wielkiej Europy z Rosją – mówi nam Morawiecki. 

I dodaje: - Nie możemy się obrażać na to, że tam w Rosji jest trochę inaczej niż u nas. Nie możemy mówić, że Rosja nam grozi. Ja takiej groźby nie widzę ze strony Rosji – dodaje ojciec premiera. I zaznacza, że czeka na spotkanie polskich władz z rosyjskimi. - Dlaczego prezydent USA, czy kanclerz Niemiec mają relacje bezpośrednie z Putinem, a prezydent Polski, polski premier, unikają tych relacji z Putinem lub nie próbują ich nawiązać?! Nie widzę ze strony polskich władz żadnego gestu. To mnie bardzo niepokoi – podsumowuje Morawiecki senior.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE