Tomasz Grodzki

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express Tomasz Grodzki

Porozumienie trafi na listy opozycji?

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki jest bezlitosny dla Porozumienia: nie damy się nabrać na sztuczki Gowina!

2022-12-12 5:15

Po tym, jak Jarosław Gowin (61 l.) złożył rezygnację z funkcji prezesa Porozumienia, jego miejsce zajęła posłanka Magdalena Sroka (43 l.). Taki ruch ma ułatwić negocjacje w sprawie miejsca dla tej partii na wspólnych listach opozycji. Co na to politycy PO? - Grzechy, jakie za sobą niosą, nie ułatwiają współpracy – zaznacza w rozmowie z nami marszałek Senatu Tomasz Grodzki (64 l.).

Gowina zrzekł się fotela prezesa

- Wiosną finalizować się będą rozmowy partii opozycyjnych na temat konstelacji, w której opozycja pójdzie do wyborów – mówił Jarosław Gowin podczas weekendowego kongresu Porozumienia. — Jest rzeczą bardzo ważną, żeby w tych rozmowach reprezentował nas już ktoś inny, ktoś nowy, ktoś, kto nie jest obarczony ciężarem tych trudnych kompromisów i tych trudnych decyzji, które ja podejmowałem — powiedział Gowin i złożył rezygnację z funkcji prezesa.

Nie czekają na niego w PO

Czy taki ruch coś jednak zmieni w nastawieniu do Porozumienia głównego rozgrywającego na opozycji, czyli Platformy? Marszałek Senatu z PO Tomasz Grodzki przyznaje wprost, że opozycja nie może dać się nabrać na sztuczki Gowina. - Nie ma miejsca dla posłów Porozumienia na wspólnych listach opozycji. Sednem sprawy jest to m.in., że współpracowali z PiS. Do oczyszczenia jest jeszcze bardzo daleko. Porozumienie musi sobie zdawać sprawę z tego, że grzechy, jakie za sobą niosą, nie ułatwiają współpracy – zaznacza Tomasz Grodzki.

Debata Morawiecki - Tusk. Mocna odpowiedź premiera

Wtóruje mu wiceszef PO Tomasz Siemoniak (55 l.). - Nie sądzę, żeby zmiana na stanowisku prezesa Porozumienia cokolwiek zmieniała. Ideę jednej listy adresujemy do do PSL, PL2050 i Lewicy oraz środowisk samorządowych – stwierdził w „SE” Tomasz Siemoniak. 

Prof. Antoni Dudek: "Polska jest opanowana przez kulturę przesady, a Kaczyński jej tworzeniu ma ogromne zasługi" [Express Biedrzyckiej]
Sonda
Popierasz Porozumienie Jarosława Gowina?

Dlaczego Jarosław Kaczyński atakuje lekarzy?

Posłuchaj rozmowy z byłym ministrem zdrowia!

Listen to "Wydłużające się kolejki, coraz droższe leki, STĄD ATAK NA LEKARZY - Arłukowicz o słowach Kaczyńskiego. EXPRESS BIEDRZYCKIEJ" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany