Jarosław Gowin

i

Autor: SUPER EXPRESS Jarosław Gowin

Zmiany w "Porozumieniu".

Wielkie zmiany w "Porozumieniu". Jarosław Gowin złożył rezygnację z funkcji prezesa

2022-12-10 13:02

Jarosław Gowin złożył rezygnację z funkcji prezesa Porozumienia. Decyzja została ogłoszona w sobotę na Kongresie Nadzwyczajnym. Jedyną kandydatką na tę funkcję jest obecna wiceprezes partii, posłanka Magdalena Sroka.

Jarosław Gowin rezygnuje z funkcji prezesa

W sobotę na Kongresie Nadzwyczajnym Jarosław Gowin złożył rezygnację z funkcji prezesa Porozumienia. 

Gowin mówił podczas odbywającego się w sobotę w Warszawie Kongresu Nadzwyczajnego swego ugrupowania, że "wiosną finalizować się będą rozmowy partii opozycyjnych na temat konstelacji, w której opozycja pójdzie do wyborów" i że jest to "szalenie ważne dlatego, że od tej konstelacji może zależeć osiągnięcie celu, jakim jest odsunięcie PiS-u od władzy".

Kto zastąpi Jarosława Gowina? Padło konkretne nazwisko

"Jest rzeczą bardzo ważną, żeby w tych rozmowach reprezentował nas już ktoś inny, ktoś nowy, ktoś kto nie jest obarczony ciężarem tych trudnych kompromisów i tych trudnych decyzji, które ja podejmowałem" - powiedział Gowin. "Dlatego na wasze ręce chcę złożyć dzisiaj rezygnację z funkcji prezesa Porozumienia" - ogłosił Gowin.

Kandydatką na następczynię Gowina jest posłanka Magdalena Sroka. Przed głosowaniem podkreślała, że jest miejsce na scenie politycznej dla Porozumienia. 

Sonda
Czy Jarosław Gowin powinien odejść z polityki?
Prof. Antoni Dudek: "Polska jest opanowana przez kulturę przesady, a Kaczyński jej tworzeniu ma ogromne zasługi" [Express Biedrzyckiej]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany