Mariusz Błaszczak vs żołnierze

i

Autor: Maciej Kulczyński, Paweł Jaskółka/Super Express Błaszczak zdradza kulisy negocjacji z Niemcami. Jego słowa nie napawają optymizmem

Polska pozyskała szybkie myśliwce F-22 Raptor

Mariusz Błaszczak zbroi wojsko. Kolejne dostawy sprzętu z USA trafiły do bazy w Łasku

2022-08-06 12:07

Wicepremier, minister obrony Mariusz Błaszczak ( 53 l.) poinformował, że myśliwce amerykańskich Sił Powietrznych F-22 Raptor wylądowały w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku (woj. łódzkie). Według informacji szefa MON samoloty te trafiły do Polski w ramach misji NATO Air Shielding na wschodniej flance Sojuszu.

Zbierają na polskie drony dla Ukrainy

Raptory F-22 na polskim niebie

– W 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku wylądowały myśliwce F-22 Raptor z 90. Eskadry Myśliwców USA. Jedne z najnowocześniejszych myśliwców świata przybywają do Polski w ramach misji NATO Air Shielding na wschodniej flance Sojuszu – napisał na Twitterze Mariusz Błaszczak. Wykonane w technologii maskowania Stealth myśliwce F-22 Raptor produkcji amerykańskich firm Lockheed Martin oraz Boeing to jedne z najnowocześniejszych samolotów tego typu na świecie. Powstało 195 takich samolotów, są one używane wyłącznie przez Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych.

Błaszczak obiecał podwyżki dla wszystkich żołnierzy. Kwoty robią wrażenie

NATO Air Shielding to misja zwiększenia obecności sił powietrznych i obrony przeciwrakietowej włączonych w system kierowania i dowodzenia Sojuszu. W ramach tej operacji USA wysłały do Polski i Wielkiej Brytanii sześć myśliwców piątej generacji F-22, które będą stacjonować w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Amerykanie będą się szkolić z polskimi załogami. Misja ma stworzyć tarczę od państw bałtyckich po Morze Czarne, by zwiększyć zdolności do obrony terytorium państw członkowskich NATO, ich ludności i wojsk przed zagrożeniami z powietrza.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE