Minister Mariusz Błaszczak

i

Autor: ŁUKASZ GĄGULSKI / SUPER EXPRESS Minister Mariusz Błaszczak

Błaszczak obiecał podwyżki dla wszystkich żołnierzy. Kwoty robią wrażenie

2022-01-06 14:31

W ciągu ostatnich dni sporo kontrowersji wzbudzają rozwiązania podatkowe w ramach polskiego ładu. Mimo, że niektóre grupy społeczne mają stracić na proponowanych przez rząd pomysłach, są tacy, którzy otrzymają podwyżki i polski ład nie będzie miał negatywnego wpływu na ich pensje. W rozmowie z "Super Expressem" minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak ( 53 l.) mówi, jakie podwyżki otrzymają wojskowi. - Żołnierze dbają o bezpieczeństwo Polski i nas wszystkich, dlatego muszą być godnie wynagradzani. Stąd też taka podwyżka uposażeń jest potrzebna. Ma zagwarantować żołnierzom stabilne zatrudnienie. a właśnie poprawa warunków służby w Wojsku Polskim jest jednym z moich priorytetów jako ministra obrony - mówi nam Błaszczak.

W rozmowie z "Super Expressem" Mariusz Błaszczak ( 53 l.) przekonuje, że żołnierze powinni zarabiać więcej ze względu na wyzwania, które co dzień spotykają na swej drodze. - Żołnierze dbają o bezpieczeństwo Polski i nas wszystkich, dlatego muszą być godnie wynagradzani. Stąd też taka podwyżka uposażeń jest potrzebna. Ma zagwarantować żołnierzom stabilne zatrudnienie. a właśnie poprawa warunków służby w Wojsku Polskim jest jednym z moich priorytetów jako ministra obrony - mówi nam. Według szefa resortu obrony zmiana wynagrodzeń żołnierzy jest priorytetem i z tego powodu wystąpił o tę podwyżkę do zwierzchnika sił zbrojnych, prezydenta Andrzeja Dudy ( 50 l.). - W ostatnich  dniach starego roku wystąpiłem z wnioskiem o przedłożenie Prezydentowi RP Panu Andrzejowi Dudzie propozycji podwyższenia kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie żołnierzy zawodowych. Po zakończeniu procesu formalnego, podwyżki będą wypłacone z wyrównaniem od stycznia - przekonuje. Czy obiecaną podwyżkę dostaną wszyscy żołnierze?

- Podwyżka wynagrodzeń przewidziana dla wszystkich, polskich żołnierzy średnio o ok. 677 złotych, jest już kolejną w ciągu ostatnich czterech lat od objęcia przeze mnie urzędu Ministra Obrony Narodowej. Wojsko Polskie jest atrakcyjnym miejscem rozwoju dla nowych kandydatów, ale nie zapominam o tych, którzy związali już swoją karierę z mundurem i służą w Wojsku Polskim. Przypomnę, że procedowany projekt ustawy o obronie Ojczyzny, który przedstawiłem w październiku ub.r. przewiduje niemałe, finansowe dodatki motywacyjne dla żołnierzy zawodowych, którzy zechcą służyć dłużej niż 25 lat.  Chcę, by to rozwiązanie podobnie jak inne ujęte w projekcie ustawy, pozwalające na budowę silnej i nowoczesnej armii,  zostały wdrożone w jak najkrótszej perspektywie czasowej - podsumowuje Mariusz Błaszczak. 

Propozycje Mariusza Błaszczaka popiera także szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Paweł Soloch ( 60 l.) - Wniosek ministra obrony jest zgodny z oczekiwaniami pana prezydenta i z pewnością prezydent pozytywnie się do niego odniesie. Kwestia godnego wynagrodzenia żołnierzy jest dla prezydenta szczególnie ważna. Dotyczy to także warunków służby. Przypomnę chociażby niedawną interwencję prezydenta, po której żołnierzom na granicy dostarczone zostały kontenery mieszkalne czy polepszono wyżywienie - mówi nam Soloch. 

Express Biedrzyckiej - Barbara Nowacka: Czarnek to arogant i kłamie
Sonda
Czy żołnierzom należą się podwyżki?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany